GEBR. POLAND JAC. BES Czn. - Café a.d. Draai Timmerman - Aannemers en Molenmakers. levert uitsluitend prima Wijn en Likeuren tegen de laagste prijzen. RUIME REDUCTIE. Heerhugowaard 0KT** Het adres van vertrouwen. GEACHTE BURGERS. het van Jan de Boer en Coba Sijs. Dat echtpaar had 15 kinderen waaronder ook een tweeling. In 1965 nam zoon Adri de zaak over van zijn vader maar moest we gens de enorme concurrentie van onder andere het winkelcentrum in Heerhugo waard dit winkeltje in 1973 sluiten. Daarna heeft het verschillende verbouwin gen ondergaan. Nu woont er de familie Brink. Tussen de kruidenierszaak van Spekken en de woning van Luken was nog een opslag plaats voor brandstof van de firma Komen. Voor 1920 heeft daar nog een wo ning gestaan waar de fam. Komen-Kuiper woonde maar ook C. Keizer die hoefsmid was en een zekere Klaas Oudeman. Klaas was vrachtrijder. Als wijknummer hadden zij G 43. Dit alles is gesloopt Dan komen we bij de woning van de fami lie Luken. De Lukens wonen daar al sinds 1910. Het wijknummer wat zij hadden was G 44 in die tijd. Arie en Ma Luken zijn daar begonnen en vervolgens kwam in 1968 hun zoon ook Arie geheten er wonen met 8 kinderen. De oude woning is bij een gasexplosie geheel vernield en twee ach terkleinkinderen van Arie en Ma hebben er toen een moderne twee onder een kap neergezet. Naast de woning staat een mo derne schuur, maar in de jaren 1950 tot 1980 ongeveer stond daar de zogenaamde zwarte boet. Je kon er zo in en uit lopen en menig jong stel heeft daar staan te vrij en. Van af deze locatie gaan we naar de van Veenweg toen hondenweg geheten. Precies op het kruispunt van Oostdijk en van Veenweg waar nu Kees Komen woont (zoon van de kolenboer) was vroeger een smederij plus rijwielhandel gevestigd. N. Bes was de eigenaar. Hij was niet alleen verkoper van fietsen en gereedschap, hij kon ook nog autogeen lassen. Als wijknummer had die G 46 Daarna kwam de Wed. Komen. Nog een kruidenierswinkeltje op deze kleine loca tie. Later heeft haar zoon Jas Komen de Ook voor partijen en feesten bij flinke hoeveelheden Beleefd aanbevelend. P. S. Onze RANJA is lekker en niet duur. Nu zijn wij zoo ver gekomen, Reeds i'üur laren al yen/omen Drie hüMettkjmir zitten wij op 't droog En houden nog menig, jaar in 't oog. Als Burgers van Hecrtiugmvaarci, Wordt er geen moeite Voor gespaard; Door iedereen wordt bijgedragen En laten wij daarom de aandacht vragen Denk om uw eigen Burgerij Het is goed voor hem en ook voor mij. Aanbevelend, C. J. GROOT, Broodbakker, H.H. Waard, Draai. Tevens Taarten, Gebakjes, Ontbijtkoek en artdere groenten. Foto boven: Het toentertijd bekende palingrestaurant van Ben v.d. Wissel Foto linksonder: Het vernieuwde interi eur van de kruideniers winkel van Jan de Boer. Deze foto is gemaakt bij de opening rond 1950.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 23