miliewapen. Zoals heemraad A.J. Pater die geen eigen familiewapen bezat, voor hem werd er een ontworpen, op het schild is een gees telijke aangebracht met vier sterren op de achtergrond. En voor heemraad P. Hogendyk, die ook geen familiewapen bezat, werd het schild ontworpen met daarop voorstellende een landbouwer staand op een dijk met daarachter de op komende zon. Ter gelegenheid van de in gebruikneming van het nieuwe gemeentehuis in 1982 is toen door de gezamenlijke vrouwenraad van Heerhugowaard een cadeau aangebo den aan Burgemeester en Wethouders. Het cadeau, ontworpen en vervaardigd door schilder Dirkmaat, bestond uit de 14 wapenschilden van de polderbesturen uit 1744 en 1824 aangevuld met het wapen van de polder Heerhugowaard. Op deze ontwerpen zijn de familiewapens duidelijk te zien. De hierboven beschreven gegra veerde koperplaten voor de kaarten, de gegraveerde koperstroken voor de wapens en de houten, met de hand beschilderde schilden, zijn alle aanwezig in het Poldermuseum. Rectificatie In onze vorige Overhaal publiceerde wij het artikel "De treinverbindingen van Noord- Scharwoude" geschreven door Cor Oudendijk. Wij hebben daarbij vergeten te vermelden dat dit artikel al eerder gepubliceerd was in het jaarboek van de Stichting Langedijker Verleden en wij hen daarvoor geen toestemming hadden gevraagd. Wij kregen de toe stemming van de schrijver zelf en zijn er vanuit gegaan dat hij verbonden was aan de Stichting Langedijker Verleden. Een misverstand dus en daarvoor onze excuses! I Bronnen, "De Heerhugowaard" van J.J. Schiltra Het Poldermuseum WWW, Wikipedia Familiewapens van A.J. Pater en P. Hogen- dijk. Twee door de schilder Dirkmaat ver vaardigde schildjes

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 21