parochie St. Dionysius 7 vruchtbare jaren van ge maakt"! Daarna gaf hij een opsomming van de werken, die tot stand kwamen, o.a. de restauratie van de kerk en pastorie het nieuwe kerkhof en initiatief voor zwembad Deiko de nieuwe kerkklokken de komst van de eerwaarde zusters de meisjesschool de VGLO-school Ook kapelaan Hoogeveen sprak dank uit en liet zijn woorden vergezeld gaan van een envelop met in houd. Als laatste sprak de scheidende pastoor. Hij bedankte zijn huisgenoten Cato en Anna en al zijn parochianen voor de hartelijkheid die hij ondervonden had. Hij vond het jammer dat zijn plannen voor een R.K. Ambachtsschool niet waren doorgegaan! Hij vroeg een gebed voor zijn werk in de grote, nieu we parochie St. Antonius Abt in Rotterdam. Daar werkte hij tot 1965. Hij overleed daar in Huize Sint Antonius op 20 fe bruari 1974. Straatnaambord In 1976 kwam in de gemeentelijke commissie open bare werken de discussie op gang over hoe de straat moest heten die toegang gaf tot enkele bouwterrein- tjes achter de kerk ten westen van de Dreef. Er werd geopperd "de Kil", "Fuik" (doodlopende weg) of de "Sprenger-straat". Omdat veel mensen de verdiensten van de oud-pas toor kenden, werd op 10 augustus 1976 door de ge meenteraad onder leiding van burgemeester A.F. Molleman besloten tot de naam "Pastoor Sprenger- straat". Kort daarna werd het straatnaambord geplaatst te genover de Mariaschool, waar inmiddels de meisjes en de jongens weer gezamenlijk onderwijs kregen van juffen en meesters. Zo kwam precies 25 jaar na zijn vertrek de naam te rug op de plek, waar hij woonde en werkte. Het is een eervolle herinnering aan de actieve pa rochieherder, wiens naam nu in Heerhugowaard ver eeuwigd is en blijft. SESSfi N. Tromp mis kapelaan in Heerhugowaard van 1930 lol 1945

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 16