van de gemeente, dat was toen gebruikelijk bij het inhalen van pasgewijde priesters of pries terjubilea, door burgemeester Sutman Meijer verwelkomd en toegesproken. Bij de kerk ston den de bruidjes en de (jeugdverenigingen klaar voor de zilveren jubilaris. De fanfare "Hou en Trouw" luisterde de feestelijke intocht op. Daags daarna, op zondag 26 mei, was er een plechtige Hoog-mis met feestpredicatie. De kerk was prachtig versierd met geel-witte lin ten die vanaf het plafond naar beneden gedra peerd hingen tussen een zee van bloemen. Er werd als welkomstlied o.a. gezongen "Wij zingen, Herder, U welkom, enz." Door de to neelvereniging "De Huygenoten" werd "Mariken van Nimwegen" opgevoerd. Het is een z.g.n. mirakelspel, waarvan het verhaal is ontstaan in de middeleeuwen. Mariken wordt door de duivel verleid, bekeert zich en wordt non. De rol van Mariken werd gespeeld door Elles Bot, Moenen, de duivel, door Dirk Jongkind en de Paus door Jan van Stralen. In Nijmegen staat op de Grote Markt het bron zen beeldje van Mariken, vlakbij café Moenen! Het spel werd enkele malen gespeeld in de openlucht, op een veld vlak voor de poort van het toenmalige SVW-terrein, achter in de Nieuweweg (nu Sportlaan). Heel Heerhugowaard was uitgelopen om het spel te zien en te horen. Er werd nog lang over nagepraat en geschreven. En dat allemaal ter gelegenheid van het zilveren priesterjubileum van de pastoor. Een nieuwe school Nadat de zusters gearriveerd waren kon de pas toor zijn plannen uitvoeren. Na veel contacten met allerlei instanties stuurde het schoolbe stuur, onder voorzitterschap van Th. Sprenger (het parochiebestuur was destijds tevens schoolbestuur), in afwachting van het begin van de feitelijke bouw, alvast het volgende be richt naar de burgemeester "Het Bestuur der Bijzondere R.K. Meisjesschool van het Onbevlekt Hart van "Maria heeft de eer U mede te delen dat ge noemde school op woensdag 1 meil946 geopend wordt. De oprichting van wat later de Mariaschool ,^,-irïkcn iftrcckl 'n loflied op dv Jichtkuiul Heerhugowaard 25 mei 1946. Op de grens van de gemeente wordt de zilveren jubilaris verwelkomd vlnr. Pastoor Spremger, burgemeester Sutman Meijer, kapelaan Th. te Meij en paterjan Smit. Rijk versierd interieur van de Dionysiuskerk voor het priesterfeest

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2014 | | pagina 13