In 1615 was Andries getrouwd met Trijn Jansdr. Tengnagel, zij was toen 20 jaar, hij 29. Zij kregen vijf kinderen, drie dochters en twee zonen. In 1627 werd hij door de Staten-Generaal afgevaardigd naar Zweden en Polen, om tussen deze twee landen een vrede te be middelen en tegelijkertijd nieuwe handels contracten voor de handel in de Oostzee af te sluiten. Door zijn kennis van zaken en gematigdheid was hij daar uitstekend geschikt voor en werd in 1643, samen met Jacob de Witt weer naar Zweden ge zonden om tussen dit land en Denemar ken te bemiddelen! De familie Bicker, een echte koopmans- en regenten familie had grote invloed In 1646 bekleedden zeven leden van de fa milie politieke functie's in het land. Dat het rendement van zijn investering in de Heerhugowaard niet groot was, door de slechte grond, deerde hem waarschijn lijk niet zo, de familie was bijvoorbeeld ook betrokken bij de meer lucratieve turf- winning in Drenthe! Na de Vrede van Münster in 1648, waar bij een einde kwam aan de oorlog met Spanje, kwam hij in een heftig conflict met prins Willem II, omdat hij het zonde van het geld vond er een duur huurleger op na te houden. Toen de prins met zijn leger in aantocht was om hem in Amsterdam de les te le zen, werd dit ontdekt door de postbode op weg van Hamburg naar Amsterdam! Deze waarschuwde de drost van Muiden, Gerard Bicker, de zoon van Andries, die direct naar Amsterdam vertrok. Daar lie ten Andries, inmiddels als Burgemeester opgevolgd door zijn broer Cornelis Bicker de bruggen ophalen, de poorten sluiten en het geschut in stelling brengen! Dit was de mislukte aanslag op Amster dam in 1650 en kostte zowel Andries als Cornelis hun politieke functie's, als voor waarde voor het toen gesloten verdrag. Het waren ook toen roerige tijden! Andries Bicker stierf op 24 juni 1652, zijn vrouw Trijn op 12 oktober van het zelfde jaar. Beiden begraven in Amsterdam. Vondel heeft als "Byschrift op d'Afbeeldinge van den Heere ANDRIES BICKER, Heere van ENGELEBURH," onder andere deze twee versregels ge schreven: De stralen van de Kroon, die op stads wapen flickeren, Verworven door het gout van 't eerlijk bloet der Bickeren. Voorwaar een "Waardig Heer" in Heerhugowaard! Bickers Eylcmdt, Reinier Nooms Collectie Rijksmuseum

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2013 | | pagina 6