2. Voorwoord Beste Lezers Hier alweer voor de negende keer ons jaarboek "De Overhaal", genoemd naai de apparatuur die ook afgebeeld staat bovenaan de vooipagina. Een overhaal was in vroeger jaren, toen in een waterrijk gebied als de polder Heerhugo- waard heel veel vervoer van aardappelen en groenten per schuit plaatst vond, een onmisbaar apparaat. Zeker wanneer de handel naar de veiling vervoerd moest worden en men te maken had met verschillende waterhoogten. En omdat een historische vereniging uiteraard heel veel dingen over het verleden probeert vast te houden en te verspreiden, leek ons dit een goede naam. Maar zoals u zult begrijpen, kunnen wij dit blad slechts met wetenswaardige en interessante dingen gevuld krijgen, wanneer er voldoende medewerking komt van mensen die over de kennis daarvan beschikken. Vandaar dan ook onze oproep: bent u in het bezit van genoemde zaken, of kunt u zelf een aardig artikel daarover schrijven; meldt u zich. Bent u zelf geen schrijver: kom naar ons toe. Dan willen wij met alle plezier uw gegevens in een kort verhaal op papier zetten. Zo kunnen ook de vele nieuwkomers in onze gemeente, op de hoogte gesteld worden van het Heerhugowaardse verleden. Bent u verder genegen een en ander voor ons te doen, iets dat past in het streven van onze vereniging; laat het ons horen. Daarbij denken we niet alleen aan foto's en de beschrijving- daarvan maar ook aan voorwerpen op allerlei gebied. En ook een website zou in deze tijd heel goed van pas komen, dus daarvoor zijn ook medewerkers nodig.. Daarnaast organiseren wij vanaf het begin van ons bestaan, nu bijna tien jaar, in het najaar een heel gezellige en leerzame middag in theater Cool. Deze middagen zijn gratis voor le den en niet-leden Dus ik zou willen zeggen: zegt dat voort! Namens het bestuur en de redactie, Siem de Haan voorzitter vim: achter; Rob Estoppey en Gemma Groot vlnr voor Siem de Haan, Petra Cevat en Jan de Vries Bestuur Stichting Historisch Heerlmgowaard

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2013 | | pagina 4