afdeling Veenhuizen van Vrouwen van Nu (de vroegere Plattelandsvrouwen) blijft zij trouw. Pietje werd lid in 1961. In haar druivenkasje en bloementuin vliegt de tijd. En zij heeft de zorg voor haar planten. Voor cyclamen, gloxi nia's en orchideeën zijn bij haar in goede han den. In de krant In 1979 schreef ik voor de krant een uitgebreid artikel over haar succes met cyclamen. 'Nestor van cyclamen in bloei bij familie Kooy' stond er op vrijdag 2 maart in de Alkmaarsche Courant. Zeven prachtige cyclamen sierden toen haar vensterbank. De oudste was toen veertien jaar. Vele jaren later stond Pietje weer in de krant. Zij vertelde op 3 augustus 2007 over haar drie gloxina's. Die had zij toen al 33 jaar, elk jaar hadden ze gebloeid. Met altijd in mei/juni rood-witte bloemen. Het record van één plant staat op 109 bloemen. Twee oude gloxina's heeft Pietje nog steeds. „Ze zijn nu 39 jaar. Ik heb geen idee hoe oud ze kunnen worden. Dit jaar hebben ze niet gebloeid. Ook niet het jon kie van 3 jaar. Ik hoop dat ze het in 2014 beter doen." En de orchideeën? „Ik heb er negen. Ze doen het heel goed." Na de uitreiking van Verzetsherdenkings- kruizen, december 1984, aan leden - of vertegen woordigers - van de Verzetsgroep Heerhngo waard, geflankeerd door burgemeester J. Stuifbergen. In wille keurige volgorde: J. Bos, G. de Graaf-Zandbergen, P. Groot, W.P. Groot, C. den Hartigh, C. Komen, D.J. Overpelt, P Kooy- Kleimeer, J.H. Slootmans en P. Verburg (sectie commandant). Verantwoording: Alle historische gegevens over de 'Kooyen-boerderijen' aan de Hasselaarsweg zijn ontleend aan het waardevolle boek 'Stolpen in Heerhngowaard, historie van de stolp boerderijen in Heerhngowaard, hun eigenaren en bewo ners', deel 3, geschreven door Henk Komen (2011). De jongste uitbreiding van bedrij venterrein Zandhorst is in aantocht. Links de spoorlijn Heerhugowaard- Schagen. In het middelt aan de noordzijde van de Hasselaarsweg de stolp Hasselaarsweg 22. Daarnaast links nummer 20. Aan de oostzijde van het spoor nummer 18. Schuin tegenover Hasselaarsweg 22 de plek waar vroeger het Hasselaarshuis stond, waar het in 1825 begon voor de familie Kooy. De rechter woning is de locatie van het Hasselaarshuis.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2013 | | pagina 48