REACHES VAN LEZERS 34. Op de foto nr. VU 89 in onze rubriek "Wie, wat, waar" zijn nogal wat reacties binnengekomen. Het is het straatje tussen de vroegere Heer van Jericho, links, en rechts de slagerij van Van Schie. We kijken dus richting de Middenweg. Het pad werd later ook gebruikt als toegangsweg tot het Stamcafé. Mevr. Rolinka Schuit meent zelfs dat de Citroen Diane op de foto zomaar van haar geweest zou kunnen zijn. Op foto VU 63 kwam een reactie van Adri de Boer. Volgens hem zou dat het winkeltje van Jac. de Beurs zijn geweest op de hoek Rustenburgerweg/Middenweg. In het boekje "3 eeuwen Heerhugowaard" staat een advertentie van de Wed. Jac. de Beurs. Het was een si garenmagazijn maar er was ook een ruime keus in Eau de Cologne en diverse andere artikelen. Jan de Vries bezit foto's uit diezelfde tijd, omstreeks 1930. Er bevond zich op deze locatie inder daad een winkel maar het huis ziet er heel anders uit en staat nog steeds op de hoek Rustenburgerweg/ Middenweg. Het is dus wel heel toevallig dat op de vorig jaar door ons geplaatste foto ook een winkeltje van ene J. de Beurs staat. Het zou nog mogelijk zijn dat voor het nu nog bestaande pand gebouwd werd, er ooit dit huis heeft gestaan want J. de Beurs is al in 1901 in Heerhugowaard komen wonen. Hij overleed in 1929. Hij was getrouwd met Eefje Krab. VU 89 en daar onder VU 63 Heerhugowaard hoek Middenweg/Rustenburgerweg rechts het sigarenwinkeltje van Jac. de Beurs. De boerderij links was toen van P. Wijnken Na de bouw van het win kelcentrum was er de meubelzaak van Peter Slecht gevestigd. Het pand is op 10 augustus 1987 door brand venvoest.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2013 | | pagina 36