31. Studeren Na het lager onderwijs ging Wim naar het kleinseminarie Hageveld in Heemstede en behaalde daar zijn gymnasiumdiploma. Na 6 jaar intern kwam hij weer thuis wonen. Zijn gelovige moeder vond het jammer dat hij geen priester werd maar zijn vader was blij en had weer een hulp op het land! De man was antiklerikaal Inmiddels was Wim achttien jaar en tussen het bonen plukken en het aardappelen rooien door ging hij weer aan de studie. Met de beginnende oorlog in 1940 was dat niet altijd gemakkelijk. Toch zette hij door en behaalde diploma's op de tuin bouwschool, voor maatschappelijk werk, psychologie en geestelijke stromingen. In latere jaren werd het behalen van zijn rij bewijs een gebed zonder end. De versnel ling bleek een kwelling! Uiteindelijk reed hij af in een DAF-automaat! Na de oorlog, in 1945, ging hij zich ver diepen in verzekeringen. Hij kreeg een baan bij "Het Hooge Huys" in Alkmaar, op de afdeling statistiek. Daarna ging hij werken bij "De Nieuwe Eerste Neder- landsche" (N.E.N.), later Aegon, in Den Haag. Zo werd hij makelaar in verzeke ringen en later verzekeringsinspecteur. Deze kwaliteiten kwamen hem later goed van pas bij zijn werk voor de gemeente. In de politiek Vanuit de jeugdgemeenteraad werd hij sa men met Wim Oudeman, Gert Tesse laar en Niek Sprenkeling in 1958 voor de KVP gekozen in de echte gemeenteraad. Al in de eerste raadsvergadering, in 1958, werd Wim gekozen tot wethouder. De eer ste 4 jaar zat hij samen met Piet van Langen (KVP) in het college van burge meester en wethouders en de volgende termijn, van 1962 tot 1966, met Jan de Groot (PvdA). De collegevergaderingen vonden plaats in het raadhuis aan de Middenweg. Dit "monument" is in 1966 helaas gesloopt. Nieuwe burgemeester Met de komst van burgemeester mr. A.F. Molleman (1957-1980) raakte de ont wikkeling van Heerhugowaard in een stroomversnelling. De burgervader liet door het KASKI (Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut) een rapport uitbrengen over de demografische en sociaal-econo mische structuuranalyse van Heerhugo waard. Met de conclusies hiervan en de verkre gen Rijksbijdragen kon de gemeente gaan bouwen. Wethouder Van Stralen had grondaankopen in zijn portefeuille. Het werd een enorme klus. Alle grond in het Het vroegere raad huis aan de Middenweg dat in 1966 is gesloopt De samenstelling van het gemeen tebestuur in 1962 Burgemeester Mr. A.F. Molleman. Wethouders W.Th. van Stralen, Cromhoutstraat 2 J. de Groot, Stationsweg 82 Raadsleden J.A,Bakker, Van Veenweg 57 M. Blauw, Middenweg 409 J.J. Dekker, Westerweg 28 Jc. Glas, Westerweg 14 J. Groenland, Rustenburgerweg 71 R van Langen, Jan Glijnisweg 29 G. Molenaar, Bosweg 5 W.P. Oudeman, Middenweg 526 b N.S. Sprenkeling, Rustenburgerweg 6b G.C. Tesselaar, Sportlaan 18 P. Tromp, Rustenburgerweg 5 b Secretaris G.Th.A. Specker Ontvanger P. Kootker

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2013 | | pagina 33