Heel leuk, maar het was nog maar het be gin van een onvergetelijke avond. Vele schaatsfans feliciteerden iedereen en vroegen hoe het was gegaan? Een ieder een had zo zijn eigen verhaal. Na enkele ronden gingen de bedwingers "klunend" en begeleid door de prins en de raad van elf over rubbermatten naar het café aan de overkant. Velen hadden thuis al de nodige bossen bloemen en flessen Beerenburg in ontvangst mogen nemen. Bakker Sam Rood (ook een fanatieke Tjibbetjobber) schonk iedereen een heer lijke taart. Kapper Tom gaf ieder een haarknip bon. De boerenkapel "De blauwe Reigers" luis terde het evenement muzikaal op. Kortom het werd een knalavond. Radio Noord Holland, de Heerhugowaardse piraat, was aanwezig om de nodige interviews af te nemen. Klapstuk van de avond was de uitreiking van de houten schaats Het idee was van Jan Borst die toen zitting had in het car- navalscomité. Jan was creatief en dacht: Ik maak wel even acht houten schaatsen inclusief het ijzer en ophangkettinkje. Dat pakte heel anders uit. Jan moest er in een zeer korte tijdsbestek 55 exemplaren in elkaar draaien. De houten glijders waren uniek. Voor iedere schaats hadden ze een sponsor gevonden. Je ziet ze nog dikwijls in de huiskamers te pronk hangen. Wat een Elfstedentocht op de schaats toch veel te weeg kan brengen. Er is onlangs een voorstel gedaan om er een nationale feest dag van te maken en inmiddels is bekend dat het behaalde kruisje een onderschei ding is. De houten schaats Stuifbergen. R De deelnemers aan de tocht: Co Zut, Nic. Van Stralen, H. Klepper, Cor Schoor, Mart Kuiper, H. Rovers, Piet Oudhuis, Cees Botman, Nico Konijn, Co Borst, Ton de Boer, H. Beers, Bert Braas, Marcel Braas, J. van Dorp, L. Straathof, Douke de Jong, Piet Hartstra, K. Mertens, Koos Kruyer, Peter Groenveld, J. de Haan, Sjaak Tesselaar, Johan Beers, Gerard Mul, Nico van Langen, Ko van Langen, Thijs Smit, Jaap de Groot, Greet Zuurbier, Peter Strooper, Hans Oudhuis, dhr. Blanksma, Jaap Bootsman, Martin Ras, Tinus Beerepoot, Rob van den Dobbelsteen, Olf de Haan, Her Tesselaar, Piet Tiebie, Andre Pater, Michel Tollenaar, Wim Schone, M. Hellingman, H. Haarsma, Jelte Waardenburg, Henk Bouma, Johan Vrieling, dhr. Gootjes en G. Hemminga

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2013 | | pagina 23