ik m vloot. En dan komen we ook gelijk bij Arie Zut, de postbode, die in zijn karakteristieke fietshouding z'n dagelijkse rondje maakte over de Waardse wegen. Het is zomaar een kleine opsomming van dierbare mensen waar je moei teloos nog een hele serie namen aan toe kan voegen. Ontspanning Wanneer we in deze tijd een invulling willen geven aan onze vakantie, dan gaan al gauw de wensen en ideeën uit naar een verblijf buitens huis in binnen of buitenland. Met de auto of met de caravan er op uit of we pakken wellicht het vliegtuig. De keuzes daarin zijn overvloedig en we mogen ons gelukkig prijzen dat we daar nu gebruik van kunnen maken. Ook buiten de vakanties om zijn er ontspanningsmogelijkhe den te over. Disco's, bioscopen, concerten en noem maar op. Het is eigenlijk onvoorstelbaar wat er in een betrekkelijk kort tijdsbestek op het gebied van uitgaansmogelijkheden is ont wikkeld. Omdat wij, de oudere generatie, een totaal andere wijze van vakantie en ontspanning gekend hebben, is het toch wel interessant om ook daar nog eens een opsomming van te ge ven. In mijn jeugdjaren was bijvoorbeeld de au to met caravan ingewisseld voor een 1 PK krachtbron, oftewel het paard van Gert Jak. En de caravan was een open kar van de gebroeders Tromp. Deze attributen mocht mijn vader een dag lenen voor een dagje uit met het gezin. En dat was, in al zijn eenvoud, voor ons een ware feestdag. En je kwam ook nog eens buiten het dorp! Voor de ontspanningsmogelijkheden tijdens de vrije uurtjes van alledag waren we heel creatief in het bedenken van diverse spelletjes. Om er maar een paar te noemen: voetballen, hengelen, op straat spelen, verstoppertje, tollen, knikke ren, pijl en boog schieten, figuurzagen, polsstok springen over de sloten in de weilanden en zwemmen in de ringsloten. En mijn zusjes vul den ook vele uurtjes met de bekende poppen kast, springtouwen, hinkelen en breien. Tijdens de wintermaanden was er natuurlijk de sneeuw en ijspret en creëerden we onze eigen ijsbanen met koek en zopie. En in tegenstelling tot de tegenwoordige tijd duurde die periode soms maandenlang en lag er ijs van wel 15 tot 20 cm dikte. En de nachten waren dan koud, hartstikke koud. De ijsbloemen stonden dan aan de bin- J. Borst Radio, Electro en electricien. Feestverlichting op dak t.g.v 50-jaar koningsschap van Wilhehnina. Rechts Breeds Warenhuis. Postbode Arie Zut F.H. van der Linden met vrouw en dochter Loes voor hel postkantoor aan de Middenweg ter hoogte van de Sport/aan aug. 1959

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2013 | | pagina 12