- uLJffl "Samen sterker" het licht; een beleids- en formatieplan organisatieverandering. Er ontstonden drie teams: Volwassenen Informatie, Volwassenen Leesbevordering en Jeugd Informatie Leesbevordering. Deze nieuwe structuur moest ook fysieke vorm aan gaan krijgen in een nieuw gebouw van drie verdiepin gen, met een gezamenlijke ontvangsthal gekoppeld aan een vernieuwd gemeente huis. Februari 2001 verscheen het be drijfsplan 2002-2005 onder de titel "Onderweg naar een nieuwe bibliotheek" Ondertussen werd er ook onderzoek ge daan naar nieuwe wijzen van inname en uitlening, onder ander door bij het super marktwezen te rade te gaan. Zodoende werd bibliotheek Heerhugowaard een voorloper in het gebruik van scanners en ontlaad/oplaadplaten bij het uitlenen. De oude schuifbalies verdwenen en er kwa men inleverbrievenbussen. De bibliotheek 2006 De Stichting Openbare Bibliotheek Heerhugowaard stelde zich ten doel bin nen de Heerhugowaardse samenleving het vrije verkeer van informatie in het alge meen te bevorderen. Zij spant zich in om zoveel mogelijk inwoners in haar werkge bied te bereiken en schenkt speciale aan dacht aan mensen die niet zo vaardig zijn in de omgang met boeken en elektroni sche media. De bibliotheek maakt deel uit van het sociaal-cultureel voorzieningen stelsel in het werkgebied en draagt bij aan de maatschappelijke en overheidsdoelen gericht op: Boven: De nieuwe vestiging aan de Parelhoj wordt in 2006 geopend Midden: De bekende boekenauto van de jeugdafdeling is meeverhuisd. Deze auto gaat al een paar genera ties lang mee. Onder: Bij de verhuizing vanaf Middenwaard worden de medewerkers van de bieb geholpen door jeugdige lezers

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 9