Afstempelen De ontwikkelingen in 't Centrum Het in 1966 in gebruik genomen noodge- bouwtje aan de Middenweg was al snel te klein en er kwam een nieuw gebouw aan de Olmenlaan. Daar werd begonnen met een nieuw uitleensysteem, het tekensys teem. Dit systeem werkte met plastic mapjes. Het systeem was minder bewer kelijk, maar de controle ontbrak volledig, zodat materialen aan de lopende band verdwenen. In 1977 werd overgegaan op het "Karto systeem", waarbij een foto werd gemaakt van ieder abonnement boek datum van inlevering. De eerste jaren werd er door 6 (later 10) medewerksters op vrijwillige basis ge werkt, daarna werden ook zij beloond met 1 gulden per uur. In 1978 heeft Heerhugowaard al 28.000 inwoners waarvan 7.350 mensen lid zijn van de bibliotheek (ruim 25 De col lectie bestaat ondertussen uit 30.000 boe ken en 135 tijdschriften. Er vinden ca. 25.000 uitleningen per maand plaats. Met de snelle groei van de Heerhugo- waardse bevolking is ook het gebouw aan de Olmenlaan is al snel te klein. Er wor den plannen gemaakt voor een nieuw on derkomen, centraal gelegen naast Cultureel Centrum "De Schakel" en het winkelcentrum. Het wordt een gebouw met een totale oppervlakte van 1800 m2. De volwassenenafdeling op de begane grond en de jeugdafdeling op de eerste verdieping. Op 24 januari 1984 wordt de nieuwe bibliotheek door H.K.H. Prinses Margriet geopend. Drie dagen later, op 27 januari 1984 krijgt de bibliotheek de Cultuurprijs uitgereikt door de Culturele Raad. Organisatieverandering Op 5 oktober 1998 werd door het bestuur besloten om een nieuw voorgesteld orga nisatiemodel verder uit te werken. De eer ste stap was het formeren van een een nieuw managementteam door het aanstel len van drie teamleiders met als eerste opdracht om te komen tot de definitieve implementatie van een nieuwe organisa tiestructuur per 1 januari 2000. Op die da tum zag inderdaad de nota /muz W/I 'JptlCi

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 8