5. licht, mooie kasten, goed meubilair en een keukentje. Alleen was men vergeten de aansluiting voor de kachels aan te leg gen. Dat werd een haastklusje voor de mannen, want het moest wel klaar voor de opening. De groei van de lezers en van boeken maakten dat het gebouw steeds voller werd. Enkele cijfers: in 1968 had de bi bliotheek zo'n 300 leden en 3100 banden en in 1982 ca. 850 leden en ruim 8000 banden. In de jaren 70 kon het dorpshuis niet meer voldoen aan de vraag naar ruimte. De sterk toegenomen leesbehoefte en het groeiende aanbod van boeken leid den tot de bouw van een aparte uitleenbi bliotheek in een dependance van het dorpshuis. Maar alles rustte tot op dat moment op particulier initiatief. In 1973 kwamen de vrijwilligers in dienst van PBC en kregen ze een echt salaris. Inmiddels was in 1975 de Bibliotheekwet in werking getreden, deze hield o.a. in dat 80 m2 veel te weinig was. Volgens de normen diende men met een werkgebied van 2000 inwoners de beschikking te hebben over 300 m2. Er werd toen een begin gemaakt met de bouw van "t Rondeel" met boven de bibliotheek een ruimte voor Handbal Vereniging "Hugo Girls" en een hobbyclub. Op 14 augustus 1982 was de officiële opening van Bibliotheek Heerhugowaard- De Noord op Middenweg 54IA. De do cumentatie van De R.K. basisschool "de Sint Joseph" staat in de bibliotheek, zo dat de kinderen voor spreekbeurten en werkstukken naar de bibliotheek komen. Nog maar net gevestigd in "t Rondeel", werd de bibliotheek bedreigd met slui ting. Het bestuur van de bibliotheek Heerhugowaard moest fors bezuinigen. Door het Noordender filiaal te sluiten dacht men deze bezuiniging snel te kun nen toepassen. Felle protesten van de Noordender gemeenschap konden dit on heil voorkomen. Op 7 mei 2007 (officieel 7 juni) is de bi bliotheek samen met de Rabobank en de Gemeente een onderdeel van de Service winkel Info(N)oord geworden. De bibliotheek aan de Olmenlaan De vestiging in Middenwaard (onder) werd geopend door H.K.H. prinses Margriet (midden) Rechts burgemeester Stuifbergen en echtgenote aan de andere kant E. Huisman en zijn vrouw

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 7