Is er toekomst voor De Overhaal? Voorwoord Het vullen van een blad als De Overhaal is ieder jaar weer een hele klus. Het is steeds de be doeling om ons magazine te vullen met interessante, leesbare artikelen over het verleden van onze gemeente. Een woonplaats die inmiddels is uitgegroeid tot ruim 52000 inwoners en daardoor vaak als "stad" wordt aangeduid. Ook in deze aflevering, nummer acht alweer, vindt u weer een breed scala aan artikelen over de geschiedenis van Heerhugowaard en naaste omgeving. Heel herkenbare zaken als De Heer van Jericho, de emigratie van de families De Wit-Kager en, ook heel leuk, een verhaal over de geschiedenis van de bibliotheek. Maar ook minder bekende onderwerpen komen aan de orde. Zo leest u over een Verloren Buurtschap en hoe in vroeger eeuwen de Weeskamer functioneerde. Wij bedanken weer iedereen die aan deze editie heeft meegewerkt en er weer iets moois van te maken. Maar om dit ook voor de toekomst mogelijk te maken zijn wij steeds op zoek naar mensen die een verhaal willen schrijven, interessant fotomateriaal hebben of ideeën hebben voor bepaalde onderwerpen. Over foto's gesproken! Wij hebben in ons digitaal archief inmiddels heel wat beeldmateriaal dat van een uitgebreide beschrijving voorzien moet worden zoals: waar is de opname ge maakt en wanneer, wie of wat staat er op etc? Dit is eigenlijk alleen mogelijk met de hulp van oorspronkelijke Heerhugowaarders. Het Regionaal Archief Alkmaar kan hiervoor richt lijnen geven en wil daarbij ook de helpende hand bieden. De foto's worden dan ook op inter net geplaatst. Dus zoekt u een leuke vrijetijdsbesteding neemt u dan gerust contact met ons op. Een andere wens is het opzetten van een website. Ook daarvoor kunnen wij nog heel wat inbreng en kennis gebruiken. U ziet, er is nog wel wat werk aan de winkel. Om de uitgave van De Overhaal ook voor de toekomst veilig te stellen en de historie van Heerhugowaard levend te houden kunnen wij dus best nog wat hulp gebruiken. Kortom, met uw medewerking gaat De Overhaal en het verdere werk van de Stichting Historisch Heerhugowaard nog een mooie toekomst tegemoet. Weer veel leesplezier toegewenst namens bestuur en redactie, Siem de Haan voorzitter

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 4