Gaandeweg besefte de gemeente dat de kosten voor de aanleg van de stortplaats 21.841,30, vooral voor het afgraven van grond tot een meter onder het maai veld en het opwerpen van een kade) voor niets waren geweest. Burgemeester Molleman, die - getuige de krantenversla gen uit die tijd - eerst van geen wijken wilde weten, moest een streep zetten door het plan. Mede onder druk van de opstan dige ingelanden en de krantenpublicaties gaf de provincie definitief geen goedkeu ring aan het project, nadat de gemeente eind 1967 GS ontheffing had gevraagd van de verordeningen 'landschapsschoon' en 'opslagplaatsen Schaatsen Daarmee was de waterplas, waarop in de winter van 1967/68 dankbaar werd ge schaatst, niet verdwenen en was de ge meente niet van haar vuil af. Het bereiken van dat laatste ging sneller dan het eerste. Voordat de gemeente na ongeveer een jaar op industrieterrein Zandhorst beschikte over een vuilverbrandingsinstallatie, wer den diverse sloten in de gemeente ge dempt met afval. De gemeente wilde 'het gat van de Berkmeer' laten liggen, mede om niet nog meer extra kosten te maken. Door rondom de waterplas beplanting aan te brengen, zou de locatie moeten uitgroeien tot een 'waardevol natuurlijk element' in de pol der. Staatsbosbeheer werd om 5.000 sub sidie gevraagd. Ook dit plan is nooit verwezenlijkt. De ge meente kreeg geen toestemming. De be planting zou te veel wind ontnemen aan de poldermolen op 150 meter afstand. Uiteindelijk heeft de gemeente de ander halve hectare terugverkocht aan de vorige eigenaar, Nic. van Stralen. Hij heeft zelf, op eigen kosten, het terrein gevlakt en het oorspronkelijke kavelpatroon hersteld. Dwarsliggers Allemaal voor niets: de 263 uren die de dragline draaide voor het graven van het gat, de aankoop van 113 afgekeurde dwarsliggers van de Nederlandse Spoorwegen voor de aanleg van een tijde lijk pad op het weiland, en het laden van de vijf zandauto's. Niet voor niets waren de protesten. Met dank aan Cor Weel en zijn grijze Morris. De molensloot wordt vlak achter de Berkmeerder moten uitgebaggerd. Met de hand. Dijkgraaf Cor Weel (geheel rechts) kijkt of alles goed gaat. Dit artikel is eerder gepubliceerd in het magazine nummer 10 (voorjaar 2007) van de Stichting Oud Obdam Hensbroek Het gezin van Cor Weel en Sijtje Weel-Dekker. Vlnr., vooraan: Cor, Piet, vader Cor, Sjaak, moeder Sijtje en Trien. Achter: Luus, Jan, Riet, Annie, Truus, Greet, To en A tie.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 38