BLUE STAR JACKPOT TAURUS SHORELINE SPRING DE CROSSBAND 22. MIDDENWEG 247, TELEFOON 02207-11237 HEERHUGOWAARD Advertentie vit 1979 Landelijke bekendheid De heer en mevr. Van den Heiligenberg hadden wel eer van hun werk. De sfeer en de kostelijke gerechten werden geroemd en hun faam verspreidde zich door het he le land. Zelfs de pers ging erover schrijven. In de Panorama van 18 januari 1952 werd uit voerig de loftrompet gestoken. Men schreef o.a. "Wanneer u ooit in de buurt van Heerhugowaard komt en u bij die gelegen heid over een hongerige maag of een beet je vrije tijd beschikt, dan dient u zich on verwijld naar "De Heer van Jericho te begeven. In deze herberg kunt u uw maag verwennen en als u daar niet van gediend bent, kunt u er in ieder geval tot de ont dekking komen, dat het leven nog zijn pret tige momenten heeft. En over het interieur werd het volgende geschreven "Zodra men de deur van deze herberg ach ter zich heeft loopt men over een zwart-wit geplavuisde vloer rechtstreeks de negentiende eeuw binnen. De zware ovale tafels, de statige hooggerugde stoe len met sleepoten en een fraaie ouderwetse kast maken de indruk dat ze daar minstens een eeuw staan. Een man die voor de grote schouw gaat zitten wordt op slag zelf een negentiende- eeuwer, die zo nu en dan zijn glas wijn neerzet en zijn hoofd opheft om te luisteren of hij het geratel van de postkoets nog niet hoort. Ook het Horeca-vakblad van 6 juni 1952 wijdde er een artikel aan en schreef o.a. "Zo herleeft in de 19e-eeuwse herberg "De Heer van Jericho met wandschilderingen van Rein Snapper en gebouwd naar de te keningen van Ir. Nicolas de sfeer van een stuk levendig en amusant Nederlands pro za. Menige Heerhugowaardse familie heeft haar feest, jubileum of receptie afgeslo ten met een copieus diner in de herberg. Ook kwamen er, op afspraak, gezel schappen uit het hele land. Om er enkele te noemen directie van de Hoogovens uit Velsen, bestuurders van het Provinciehuis, kopstukken uit de landelijke politiek (KVP en VVD), doktoren uit Nijmegen en vele anderen. Henk van den Heiligenberg ging in 1972 "met pensioen". Hij overleed in 1995 en zijn vrouw in 2010. Bij de overdracht aan zijn dochter Marion ging het hele complex, dus restaurant, café en dancing, verder on der dezelfde naam. Het fraaie uithang bord, met de baron op zijn paard, dat bijna 30 jaar de gevel had gesierd, verdween voorgoed in 1980. Daarna kwamen de nieuwe eigenaren met hun eigen exploita tie Door de oprukkende nieuwbouw zal ook dit stukje Middenweg met zijn vele herin neringen binnenkort voorgoed verleden tijd zijn. Bronnen: Tijdens de polderfestiviteiten treden in De Heer van Jericho de volgende toporkesten op: Zaterdag 8 september: Zondag 9 september: Donderdag 13 september: Vrijdag 14 september: Zaterdag 15 september: Zondag 16 september: Ook in het voorcafé zal een paar maal een duo voor_ de nodige sfeer trachten te zorgen Beeldmateriaal en feiten: mevr. M. van den Heiligenberg, dochter van Henk van den Heiligenberg Koninklijke Bibliotheek, Afd. knipsels, Den Haag Noemenswaard: Henk Komen

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 24