Ook de heer Nicolas sprak de gasten toe. Hij had bereidwillig toestemming verleend tot het voeren van de naam "De Heer van Jericho", maar stelde enkele zonderlinge voorwaarden die notarieel werden vastge legd 1. Zo moet de hospes van de herberg elke week vijf cent in het kerkenzakje stor ten om het bestaan van zijn overbuurman, de pastoor van de Dionysiuskerk, enigermate te verzekeren. 2. Voorts mag hij nooit spruitjes opdienen die met nootmuskaat zijn toebereid. 3. De hospes moet er scherp op toezien dat de dranken uit zijn kelder alleen met kleine slokjes worden genoten. Alleen bij een hitte van tweeëndertig graden Celsius mag iemand een glas bier in één teug legen. Zo waren er een tiental voorwaarden. Eenieder die zich tegen deze bepalingen verzet, solliciteert naar de karwats die spe ciaal voor bezoekers zonder goede manie ren aan de wand is opgehangen. De heer Nicolas heeft eigenhandig de ope ningsdatum op de muur van de herberg ge schreven. Het interieur Geïnspireerd door het boek richtte Henk van den Heiligenberg zijn restaurant in naar het verhaal. Er was een grote open haard en daarboven muurschilderingen. Daarop was de kok Mathurin te zien met zijn koksmuts op. Mevr. Van den Heiligenberg was nu hier "de uitstekende kok, die prima maaltijden bereidde". Op de andere schildering was het duel te zien dat door de baron werd uitgevoch ten in het bos. De schilderingen zijn aangebracht door Rein Snapper (1907-1988). Hij was een Nederlandse tekenaar en illustrator uit Woerden. Henk van den Heiligenberg was goed be vriend met de pastoor, die wel van een beste sigaar en een goed glas wijn hield. Ook de baron dronk een sherry en trak teerde zijn pastoor op een biertje en een Herberg/restaurant de Heer van Jericho Voor de tafel zit Edmond Nicolas, ge heel links Henk van den Heiligenberg en zijn vrouw. Op de rug ge zien Burgemeester Sutman-Mijer en zijn echtgenote De wandschilderingen zijn goed te zien

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 22