Café „Nieuw Halfweg" H. HUGOWAARD (Zuid) Prachtige zaal om er een glaasje bier te gebruiken. Tevens café. Tijdens het 300-jarig feest 2 biljarts aanwezig. Aanbevelend, Jb. WESTER Dz. 19. heette, werd gerespecteerd in zijn dorp, had goede contac ten met de bewoners en de dorpspastoor. Hij liet ze meegenieten op feesten en partijen, maar eiste ook re spect en rechtvaardigheid van hen. Als hun gedragingen uit de hand liepen, liet hij niet na hen te berispen en zo no- Edmond Nicolas dig eigenhandig een pak 1902 - 1976 slaag te geven met zijn kar wats, een leren zweep. Toen hij zich eens beledigd voelde, werd het pleit beslecht met een duel dat met degens werd uitgevochten in het bos. In zijn kasteel was alles perfect geregeld door zijn huishoudster Rosalie. Iedere dag werd de tafel keurig gedekt en zorgde de kok Mathurin voor de heerlijkste spijzen met door de baron uitgezochte wijnen. Op zijn Arabische hengst reed hij door de bossen om de perikelen rond zijn liefdes leven te vergeten. Op zijn hoofd droeg hij dan zijn flambard, een slappe vilten hoed met brede rand. De opening De officiële opening van "De Heer van Jericho" was op 31 december 1951. In de herberg vond een bijzondere gebeurtenis plaats die geestig en humoristisch was op gezet. Henk van den Heiligenberg hield van stijl en had brede interesses. Hij was een bourgondiër pur sang. Bij deze happening waren aanwezig ingenieur Edmond Nicolas, schrij ver van het boek, de hos pes Van den Heiligenberg en zijn vrouw, B.J.F. Sutman Meijer, burge meester van Heerhugo- waard met zijn vrouw en de zeereerwaarde heer G.W. van Diest, pastoor van de Dionysiupa- rochie. Er werd een notariële ak te opgemaakt ten overstaan van notaris Appel uit Obdam. Dit alles gebeurde in tegenwoordigheid van een twintigtal gasten die verzameld waren in de smaakvol ingerichte laat-19e- eeuwse herberg. Onder de genodigden bevond zich de Utrechtse stedenbouwkundige ir. De Bruin, in de notariële akte aangeduid als timmerman en aannemer. De inwijding van het interieur gebeurde o.m. door wat brandewijn met rozijnen over het open haardvuur te sprenkelen. Daarna hield de burgemeester een geestige toespraak, waarin hij de hoop uitsprak dat hier de geest van de Heer van Jericho tot in lengte van dagen vaardig zou blijven. "De harmonische rust van de landelijkheid is een gelukkig verbond aangegaan met moderne gemakken en goede smaak", al dus spreker.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2012 | | pagina 21