6. Toen ze in 1983 afscheid nam, Heerhugowaard was inmiddels flink ge groeid, had ze er al 8 collega's bij gekre gen Afscheid Ze had toen met elkaar 25 jaar "in het vak" gezeten, waarvan 20 jaar in Heerhugowaard. De drukbezochte, gezel lige afscheidsreceptie vond plaats op 29 oktober 1983 in de Heer van Jericho. Theo Tamis leidde de receptie, waar bur gemeester J. Stuifbergen een Koninklijke onderscheiding uitreikte voor haar vele, mooie werk in Heerhugowaard In haar dankwoord benadrukte de zuster "Een goede relatie met de mensen is een extra stimulans in dit werk. Als ik moest kiezen, zou ik dit beroep zo weer willen doen"! Nu, in 2011, woont ze heel tevreden op kamer 14 in "Hugo Oord". Ze voelt zich nog redelijk gezond. "Alleen het lopen wordt moeilijker, maar verder gaat het wel. De rollator brengt me nog overal en de verzorging hier is uitstekend" Rectificatie Terecht werden wij er op gewezen dat bij het artikel "100 kerk, 100 jaar kern" in ons vorige nummer geen bronnen waren vermeld. Onze excuses hiervoor. Bij deze de volledige bronvermelding waarvan in het artikel gebruik is gemaakt. 29-10-1983 Op de receptie t.g.v. het afscheid van zuster Bakker kreeg ze door burgemeester Stuifbergen een Koninklijke onderscheiding uitgereikt De Heerhugowaard van J.J.Schilstra, Stichting Den Huygen Dyck 1981 75 jaar H.Hart van Jezuskerk, Geschiedenis van een parochie, J. Beers (1985) Heerhugowaard in oude ansichten Deel 2, H. Komen (1988) Herinneringen aan mijn voetreis naar Rome, Gerrie Groot (1993) Heerhugowaard, "Historich overzicht van ruimtelijke ordening en stedenbouw in polder en plaats B.J. Wagter - januari 2000 - Heerhugowaard en de volgende websites: Liturgie &cetera, Noeme Willem Visser (noemewv.nl) Koninklijke Bibliotheek aangaande Het geheugen van Nederland (www.geheugenvannederland.nl) Roomskatkolieke Documenten (RKDocumenten.nl) Poldermuseum Heerhugowaard (www.poldermuseumheerhugowaard.nl) Martinus-parochie 't Veld (home.kpn.nl/j.tuin11/index.htm) (waarin verwijzing naar Als een wind vlaag over de velden, J.J. Jong) Dionysius-parochie Heerhugowaard (dionysiusparochie.blogspot.com)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 8