Het moeilijkste vond ze, als een gezin werd getroffen door de dood van een baby wat voor de voor de betrokkenen natuur lijk een groot verdriet was. Ook was het zwaar als ze ge roepen werd om mensen af te leggen die door een ongeluk om het leven waren gekomen, b.v. door verdrinking of in het verkeer. Dat heeft wel grote in druk achtergelaten. In haar werkjaren van 1963 tot 1983 is er veel veranderd in de wijkverpleegkunde. Er kwamen de laatste jaren ook stagiaires die door haar werden ingeleid en begeleid in het vak. Dat was in het kader van de Maatschappelijke Gezondheids Zorg (MGZ). Vanuit de Sociale Academie in Amsterdam kwamen meisjes naar Heerhugowaard om hier het vak te leren van ervaren vrouwen. Daarna volgde de evaluatie en het eindoordeel. Zo'n stageperiode in 1977 b.v. duurde 5 maanden en de leerling ging dan mee op huisbezoek in de Heerhugowaardse gezin nen. Als verpleegkundige kom je binnen in de privésfeer van andere mensen. Dat moet heel voorzichtig gebeuren. Als je bedenkt dat in die tijd soms één handdoek en één tandenborstel voor het hele gezin werd gebruikt moest je tactisch zijn en aanvoelen hoe je zo'n gezin op de juiste manier gezondheidsadviezen kon geven. Bij Corrie stond voorop datje als vertrou wenspersoon naast mensen kan staan en ze kan stimuleren bij ziekte, als het moei lijk gaat. Je moetje verplaatsen in de mens die tegenover je zit. Een goede rela tie met de mensen die je nodig hebben is erg belangrijk. Zuster Bakker vond de samenwerking met de huisartsen ook van groot belang. tatiebureau. Daar was het vaak een drukte van belang. De moeders kwamen lopend met de kinderwagen en niet zoals nu met de buggy uit de auto. Sommige moeders moesten een grote afstand afleggen voor zo'n bezoek, want niet iedereen had een auto thuis. De kinderen werden gewogen, ingeënt, en er werd advies gegeven op het gebied van verzorging en voeding. Met een af spraak voor het volgende bezoek gingen de moeders weer naar huis, waar de wijk zuster ook langs kwam als er problemen waren. Vooral kraamvrouwen konden re kenen op hulp. Soms lagen vrouwen wel 8 dagen in bed en hadden hulp van een kraamverzorgster. De wijkverpleeg kundige kwam voor controle bij de moe der om te zien of ze het wel redde met de baby en gaf haar vaak het laatste zetje en schouderklopje als de jonge moeder het wat moeilijk had met de nieuwe situatie. Om weer aan te sterken werd nogal eens door buren een biefstukje bezorgd. Dat was dan voor de moeder bestemd maar werd vaak verdeeld in het gezin! Standje Zuster Bakker vond het fijn werk op het zuigelingen- en kleuterbureau. Maar één keer heeft ze zich heel boos gemaakt. Er kwam een moeder op de fiets naar het bureau. Ze had haar baby ver voerd in een boodschappentas aan het stuur! Dat is levensge vaarlijk en het bezorgde haar dus een stevige reprimande en ze moest beloven dit nooit meer te doen! Op deze foto uit 1968 zien we het Medisch Centrum Kruisver. Wit Gele Kruis aan de Middenweg 179 - 181 In het linker gedeelte was het medisch cen trum gevestigd en rechts de woning van de zuster

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 7