in, want ze werd gevraagd voor een nieu we betrekking. De toenmalige pastoor G.W. van Diest van de Dionysiusparochie in Heerhugowaard, die geestelijk advi seur was van de katholieke vereniging Het Wit-Gele Kruis, belde de pastoor van Nieuwkoop op om te vragen, of zuster Bakker als wijkverpleegkundige in Heerhugowaard kon komen werken om dat zuster Mies van Puyvelde (1917 2004) er wegens gezondheidsredenen mee ging stoppen. Terug in Heerhugowaard Op 3 augustus 1963 zette Corrie haar loopbaan voort in haar vroegere woon- plaats. Ze kwam wonen in het woonhuis van het Medisch Centrum aan de Middenweg 179-181. Eerst ging ze nog op de fiets of de bromfiets de wijk in. Bij nacht en ontij moest zij er op uit, dus haar vervoer moest altijd in orde zijn. Met een borsteltje maakte ze de bougies goed schoon. Intussen begon ze rijlessen te nemen. Ze slaagde in 1964 voor haar rijbewijs. Nu kon ze met de auto naar de zieken, die op haar zorg wachtten. Haar wijk omvatte de Middenweg tot aan de spoorhalte en het hele Zuideinde. Ook de aanliggende straten die er intussen net waren gebouwd, vielen eronder zoals de Van Schagenstraat, de Van Reedestraat, de De Waelstraat en de Metiusstraat. Daar kwamen allemaal jonge mensen wonen, dus het aantal kinderen nam snel toe. Corrie werkte samen met dokters Twisk en Meijer en de verloskundige zuster Levinson. Zuster Van Buuren werkte als wijkverpleegkundige in De Noord, 't Kruis en Westerweg. In het Medisch Centrum was het consul- Op 27 juli 1963 nam zuster Mies van Puyvelde afscheid als wijkverpleegster en werd zuster Bakker voorgesteld als haar opvolgster Achterste rij: v.l.n.r. de heer Eppinga, mevr. Eppinga, mevr. Cathrien van Langen(maatschappelijk werkster), dokter Meijer(Groene Kruis), mevr. Meijer, dhr. Tom Kocken(Wit-GeIe Kruis, dokter Twisk, mevr. Biersteker, mevr. Twisk, dhr. BierstekerjGroene Kruis), mevr. Koeken en een zus van zuster Van Puyvelde. Voorste rij: v.l.n.r. vader Van Puyvelde, Annie Ruiter (interieurverzorgster van Mies van Puyvelde), zuster Nel van Buuren, Mies van Puyvelde, zuster Corrie Bakker en zuster Levinson(verloskundige)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 6