Van het niet meer bestaande natuurbad Deiko - Door eigen kracht ontstaan - was hij in de jaren vijftig medeoprichter. Met de uitgegraven grond is de begraafplaats achter de Dionysiuskerk opgehoogd. In 1968 traden zoons Ad en Jan officieel toe tot het bedrijf. Met vader vormden zij een vennootschap onder firma. De naam van de onderneming veranderde in 'Fa. Schildersbedrijf André Breed en Zonen'. De bedrijfsomschrijving luidde toen: 'de uit-oefening van het schildersbedrijf en behangers bedrijf alsmede kleinhandel in glas, verf schildersbenodigdheden en be hangsel'. Op 64-jarige leeftijd overleed André Breed, in 1973. Zijn vrouw Geertje is 85 jaar geworden. Jongste zoon Co trad in 1974 toe als vennoot van het schildersbe drijf. Driejaar later, in 1977, is de ven nootschap ontbonden en is het bedrijf voortgezet als een besloten vennootschap onder de naam 'Schildersbedrijf A. Breed BV'. Het bedrijf betrok in 1978 een nieuw pand op de Zandhorst. De broers Ad en Jan vormden toen de directie. Broer Co ging verder als zelfstandig on dernemer met Woninginrichting Decorette. Zoon Karei (geboren in 1976) is nu ook in deze zaak. De huidige naam is Breed Interieur, 'gespecialiseerd in de totaalinrichting van het interieur'. Twee neven 'SchildersbedrijfA. Breed BV' is thans on der de hoede van de vierde generatie. De leiding hebben de neven André en Edwin (beiden geboren in 1968). André is een zoon van Ad en Greet Breed-van Stralen, Erwin van Jan en Tiny Breed-Smit. André en Edwin presenteren zich als 'Breed Schilderwerken', met als slogan: 'Beglazing, schilderwerk en wandafwer king, zoals behangen, door één bedrijf uitgevoerd'. Voorts vermeldt het bedrijf op zijn website: 'Sinds 1912 verzorgen wij al deze werkzaamheden voor zowel particu lieren als bedrijven, woningbouwvereni gingen, aannemers, verzorgingshuizen, VVE's (vereniging van eigenaren) en scholen'. Overgrootvader Adrianus Breed zou trots zijn De verf vinkei. Het be drijf breidde eind 1950 uit met een kleinhandel in schildersbenodigdhe den. Hieruit is de huidi ge Decorette-winkel ge groeid. bronnen: Boek Breed uitgemeten, beschrijving van een fa milietak in de 20e eeuw, Herman Breed, 2009 Familieboekje Andreas Breed en Geertruida Antonia Beerepoot, familiebezit Archief Kadaster, Noord-Hollands Archief, Haarlem Notariële akten, Noord-Hollands Archief, Haarlem Bevolkingsregister Heerhugowaard, Regionaal Archief Alkmaar Burgerlijke stand Heerhugowaard, Regionaal Archief Alkmaar Kamer van Koophandel, Alkmaar Archief Alkmaarsche Courant en Schager Courant, Regionaal Archief Alkmaar (gedigitali seerd) Boek Stolpboerderijen in Heerhugowaard, histo rie van de stolpboerderijen in Heerhugowaard, hun eigenaren en bewoners, deel 2, Henk Komen, 2009 websites: - Breed Schilderwerken - Breed Interieur - Schildersbedrijf Jac. Breed Zoon - Wat was waar? (met oudste kadastrale kaart van Heerhugowaard)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 52