Voorwoord Beste Lezers, Heerhugowaard, een plattelandsgemeente die in 1960 nog volop door agrariërs bewoond werd, is inmiddels uitgegroeid tot een "stad" van ruim eenenvijftigduizend inwoners. Dit heeft o.m. tot gevolg, dat een groot deel van de huidige bevolking vaak heel weinig weet van wat zich in vroeger jaren hier heeft afgespeeld. Nu waren dat geen wereldschokkende dingen, maar anderzijds beleefde Heerhugowaard toch ook veel plaatselijke "eigen aardigheden" die, voor zowel de nieuwe als de oude inwo ners best interessant zijn om te weten. En dat is nu dan ook het doel van ons jaarlijks verschijnend blad "De Overhaal", juist het langs deze weg ook anderen bekend maken met deze dingen. Het is dan ook logisch dat u ook nu weer in deze uitgave allerlei artikelen, vaak versierd met foto's, zult aantreffen. Zo zult u o.m. een artikel tegenkomen over b.v. "zuster Bakker" die in de vorige eeuw hier een wel zeer bekende inwoonster was. Daarnaast treft u een verhaal aan over.het geslacht van Graaf Reinoud van Brederode waaraan in het kerkje in Veenhuizen onlangs veel aan dacht is besteed op de monumentendag Maar ook een artikel van Henk Komen over de stolpboerderijen, die, zeker in vroeger jaren, het woningbeeld bepaalden. Van Henk ook is onlangs het derde deel "Boerderijen" uitgeko men dat vooral het gedeelte van De Noord beschrijft, geillustreerd met prachtige foto's en beschrijvingen. Verder vindt u uiteraard nog veel meer gegevens die met het verleden Heerhugowaard te maken hebben. Tot slot nog dit: zoals al onze collega-verenigingen hebben ook wij een groot gebrek aan medewerkers. Aan mensen die in de geschiedenis geïnteresseerd zijn en daarover kunnen schrijven. Want neemt u maar van mij aan dat het iedere keer weer een hele klus is om De Overhaal vol te krijgen. En beschikt u nog over foto's of ander materiaal van vroeger neemt u dan gerust contact met ons op. Wellicht kan dat weer de basis zijn voor een leuk artikel. Wij wensen u uiteraard ook nu weer veel lees- en kijkplezier met deze zevende editie van De Overhaal. Namens het bestuur en de redactie, Siem de Haan voorzitter Een fraaie opname uit 1926 van de kerk in 't Kruis

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 4