Hans van Loon Het was waarschijnlijk geen toeval dat het octrooi door Hans van Loon werd aange boden. Hij was de enige zonder een poli tiek ambt en zou door de Raad van State en de Rekenkamer als onpartijdig be schouwd kunnen worden. Hans van Loon (1577-1658) was een be windvoerder van de VOC. Hij trouwde met Anna van Ruychaver, geboren in Haarlem en dochter van een burgemeester en rijke handelaar in buskruit. Hij woonde in Amsterdam en was actief bij aankopen van VOC aandelen. Zijn vermogen werd in 1631 op 115.000 gulden aangeslagen. Drie van zijn zonen waren hoofd- ingeland van de Heerhuygenwaard. Een andere zoon, Pieter, was getrouwd met de dochter van de eerste Heerhugowaardse dijkgraaf, Adriaan van Veen. Adriaan van Veen zelf was getrouwd met een zuster van Nanning van Foreest. Nanning van Foreest Nanning van Foreest (1578-1668) was lid van de vroedschap en secretaris van Alkmaar en werd later rekenmeester en raadsheer van de Rekenkamer der Domeinen in Holland. Hij trouwde met Machteld van Sonnevelt, dochter van de thesaurier van Alkmaar. Nanning werd een toegevoegd bedijker van de Beemster, was tussen 1627 en 1637 penningmeester van de Heerhuygenwaard en hoofd -in geland van 1626 tot 1668. Voorts was hij rentmeester van het college van de Uitwaterende sluizen van Kennemerland en Westfriesland. In 1666 behoorde hij met Johan de Wit tot de educatiecommissie van prins Willem III van Oranje-Nassau. Floris van Teylingen Floris van Teylingen (1577-1624) was als jonker geboren. Hij was meerdere malen burgemeester van Alkmaar en gecommit teerde van Holland in de Staten Generaal. Hij was sinds 1601 getrouwd met Adriania van Egmond van Nijenburg. Deze had tij dens haar huwelijk een relatie met Frederik van Nassau, Prins van Oranje en stadhou der van Holland. Hij was een neef van Nicolaes Cromhout. Van Teylingen kon het octrooi van 1624 niet meer ondertekenen omdat hij van tevoren was overleden. Andries Bicker Andries Bicker (1586-1652) was burge meester van Amsterdam (1627). Van rijke afkomst handelde hij zelf in bont, afkom stig uit Alaska, wat toen nog aan Rusland toebehoorde. Tevens was hij bewindvoer der van de VOC, gedeputeerde van de Staten-Generaal en kolonel bij de Schut terij Hij bemiddelde de vrede tussen Zweden en Polen en sloot nieuwe handels contracten voor de Oostzee af. Later be middelde hij samen met Johan de Wit ook nog bij een vrede tussen Denemarken en Zweden. Hij was vanaf 1626 tot aan zijn dood hoofd-ingeland van het polderbe stuur. Johan van Duvenvoorde Johan van Duvenvoorde Wassenaer (1577 1645) was luitenant-admiraal bij de Nederlandse vloot en een adellijke en rijke burger van Den Haag. Tijdens de Slag bij het Kanaal vernietigde hij een Spaanse galeienvloot. Tevens was hij lid van de Raad van State, hoogheemraad van het Hoogheemraad schap van Rijnland, curator van de Leidse Universiteit en stadhouder en registermees- ter van de Lenen van Holland. Frans Hendicksz. Oetgens Frans Hendricksz. Oetgens (1588-1625) was in Amsterdam meester-metselaar, lid van de vroedschap, schepen en fabrieks- meester. Hij was tevens regent van het bur gerweeshuis, bewindsheer van de VOC en tien keer burgemeester van Amsterdam. In deze tijd organiseerde hij ook het Amsterdamse bouwbedrijf. Men noemt hem ook de ontwerper van de Amster damse grachtengordel. Zo was Oetgens betrokken bij de bouw van de Zuiderkerk, de beurs en het Rokin. Ook zijn zoon was meerdere malen burge meester van Amsterdam. Hans van Loon Andries Bicker

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 44