m Bouwmarkt, zat nog een wagenmakerij. Die van Jacob Masclé (1852-). Hij was geboren in Sluis in Zeeland en als smid naar Heerhugowaard gekomen waar hij knecht werd bij Jacob Met. Daar zal hij het vak van wagenmaker hebben geleerd. Hij trouwde met Johanna Strooker (1859-) uit Heerhugowaard. Ze kregen twee kin deren, Geertje (1885-) en Abraham (1889-). In 1882 was de vraag naar houten boerenwagens en rijtuigen blijkbaar zo groot dat Masclé voor zichzelf durfde te beginnen. En dat nog wel in de eerste ja ren van de grote landbouwcrisis. Hij bouwde de woning met aangebouwde wa genmakerij Middenweg 269. Dat is even zuidelijk van de Van Foreeststraat. Op de foto van Jacob Masclé voor zijn wagen makerij zien we dat het pand een schuin raam had. Indertijd betaalde men onroe- rendgoedbelasting naar het aantal ramen aan de voorkant van de woning. Een schuin raam gaf wel licht, maar telde niet mee in de belasting. Masclé bleef er tot 1912 en vertrok toen met zijn gezin naar Heiloo.9 Middenweg 261 Middenweg 267 Middenweg 273 Jacob Masclé voor zijn wagenmakerij Middenweg 269 omst reeks 1900. V.l.n.r.: dochter Geertje, moeder Johanna Strooker, zoon Abraham met bokken wagen en vader Jacob. De Middenweg even noordelijk van de af slag Van Veenweg. Tussen de panden Middenweg 267 en Middenweg 273 lag de wagenmakerij van Masclé, later van lood gieter Burger. Alleen de panden Middenweg 261 en 273 staan er nog. Daartussen staat nu nieuwbouw en de afslag Van Foreeststraat. De sluis en de sloten zijn er niet meer. Situatie omstreeks 1930, gete kend naar kadasterkaart. Middenweg

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 41