bouwen geworden. De integratie Don Bosco Mavo, Waardse Kil en Huishoud school is redelijk verlopen. Iedereen is nu gewend aan deze vorm van onderwijs. De sfeer zal door de grootte van de het lera renkorps en door de omvang van het aan tal leerlingen anders zijn. Dit is de roep van de maatschappij en van de geldstroom vanuit het ministerie. Zaken die op dit moment onomkeerbaar zijn. Helaas. Het gebouw aan de Bickerstraat doet van af 2006 geen dienst meer als schoolge bouw voor ULO/MAVO. 41 jaar is er door vele leerlingen en leraren met veel plezier les gegeven en les gekregen. Maar het ge bouw staat sinds de verhuizing van de school niet leeg. Basisschool de Paperclip was er van 2006 tot 2010 in gehuisvest in verband met de nieuw te bouwen school aan het Van Edenplein. En nu weer tijde lijke huisvesting van de Pater Jan Smit- school gedurende de verbouwing en reno vatie van deze school aan de Dreef en de Van Veenweg, van juni 2011 tot vermoe delijk j anuari 2012. Bij mijn rondgang door de oude Don Bosco Mavo kwamen de herinneringen natuurlijk naar boven. De kelder, de fiet senstalling. Niet te geloven dat alle fietsen daar in gekund hebben. Het fysica lokaal boven met de tafels waarop alle proefjes ooit stonden. De aula beneden deze loka len. De directeurskamer, de lerarenkamer. In de loop van de jaren zijn er een aantal lokalen bijgebouwd, er zijn extra ruimtes gemaakt. Op de zolders zijn extra ruimtes en opslagruimtes getimmerd. Je kunt hier aan merken dat de school op een gegeven moment behoorlijk uit zijn vestje was ge groeid. En nu? Wat zal er met dit gebouw van nau welijks 50 jaar oud verder gebeuren? Bron: Het boek 1959-1984 DON BOSCO MAVO 25 jaar, samengesteld door Jan Tamis. Gesprek met IJs Broers, adjunct-directeur van de Don Bosco Mavo tot 2002. De vroegere Don Bosco Mavo. Voorlopig de tij delijk huisvesting van de Pater Jan Smitschool. Wat zal er met dit ge bouw van nauwelijks 50 jaar oud verder gebeu ren?

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 31