EERHUGOWAARD R.K. U.L.O. „DON BOS CO Weekkaart *«■- -•> /- graag kwamen, waar de lessen goed wer den verzorgd, waar aandacht werd besteed aan buitenschoolse activiteiten. Te denken valt hierbij aan de jaarlijks terugkerende Londenreis, georganiseerd door Jan te Riele en later Tom Toonen. Aan de kerst viering in de Dionysiuskerk, waarbij Rob Lieshout voor de muziek zorgde en waar voor IJs Broers de teksten schreef. Aan De Kleine Prijs, een talentenjacht voor leerlin gen met muzikale aspiraties en de werk weken voor de vierdeklassers in het Vondelpark in Amsterdam. Daarnaast de jubilea, ook deze werden groots gevierd. Voor de leerlingen en voor de oud-leerlin gen. Jan Tamis vond het belangrijk om te vie ren wat er te vieren viel. Bij de reünie in 1984 hield hij dit voor aan iedereen die toen aanwezig was. "Over 5 jaar vieren we het 30-jarig jubileum, houdt er rekening mee!Hij heeft woord gehoudenook dit jubileum werd met een gigantische reünie gevierd. Veel groepen hebben naderhand deze traditie zelf voortgezet. Opnieuw vernieuwingen Niet lang na de start in het nieuwe gebouw bleek de school al veel te klein. Aan de overkant van de Bickerstraat werden nood- lokalen geplaatst, die daar dienst hebben gedaan tot 2006. In de jaren 80 telde de DBM rond de 700 leerlingen. Naast de Don Bosco Mavo breidde het Voortgezet Onderwijs van Heerhugowaard zich ver der uit. Er kwamen afdelingen met Havo, VWO, Technisch Onderwijs. Han Fortmann, Huygenwaerd, Waardse Kil en Clusius College werden de nieuwe scho len. Vanwege de financiën, gingen De Don Bosco Mavo, het Han Fortmann College, de Waardse Kil en de Huishoudschool nauw samenwerken. Deze samenwerking heeft in januari 2006 geresulteerd in twee grote nieuwe scholen: Het Trinitas College met twee locaties. (Saillant detail: de naam Trinitas is door Henk Huits bedacht). De locatie Han Fortmann herbergt de sector havo-vwo, de locatie Johannes Bosco het vmbo. De nieuwe locaties zijn prachtige schoolge- kiiMc meute? Wit i- LifTjV. vjjrfii' Rapport van Gemma Groot, klas IA Diploma uitreiking

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 30