f. e> maar nee, we werden allemaal toegelaten, ook ik dus. Het nieuwe gebouw In 1963 wordt er een rijksgoedkeuring verleend voor de bouw van het definitieve gebouw aan de Bickerstraat. Twaalf loka len kosten 450.000 gulden) met daarbij een gymzaal. De nieuwe school wordt in augustus 1965 in gebruik genomen. Een prachtig gebouw met ruime lokalen, een kelder voor de fietsen, lichte gangen, lage ramen en een fysicalokaal. Om de leerlin gen tot goed gedrag en veel ijver aan te zetten, kregen ze elke week een weekkaart mee. Op deze kaart werd een aantekening gezet als het huiswerk niet was gemaakt, als er een onvoldoende voor een proef werk was gehaald of als de lessen waren verzuimd. Maandag moest de kaart gete kend en wel, door een van de ouders, weer mee naar school. Het was ongekend, dat mooie gebouw. Lage ramen, je keek vanuit de klaslokalen zo bij de rijtjeshuizen aan de overkant de kamer in. Je was toeschouwer van de on derlinge koffiebezoekjes en kraamvisites. Vooral bij minder interessante lessen was het uitzicht onderhoudend. De Mammoetwet 1968, de start van de Mammoetwet. Een onderwijsvernieuwing die de doorstro ming middelbaar onderwijs naar universi teiten zou moeten verbeteren. De naam ULO verandert in MAVO. Er komen brugklassen en studielessen bij. De leer krachten worden leraren genoemd, het hoofd der school wordt directeur. Daarnaast zal de vernieuwing de nodige organisatorische problemen hebben gege ven. Tot 1980 is Henk Huits directeur van de MAVO geweest, met de heer Koevoets als adjunct-directeur. Jan Tamis werd hier na directeur, met IJs Broers en Hans van der Veldt als adjunct-directeuren. In 1980 werd ook het 1000ste ULO/MAVO-diplo ma uitgereikt. De sfeer op de Don Bosco Mavo is altijd geroemd. Een school waar leerlingen Klas 3a van Don Bosco Ulo in 1968 Staande rij van links naar rechts: Hans Boots, Peter Vlaai: Tineke Groot, dhr. Henk Huits (dir), Ans de Jong, Johan Groen, Eline Jaspers, Annetnarie Engel, Tineke Brink Achterste rij, zittend van links naar rechts: Greet Ruiter, Gerda Zuurbier, Peter Zonneveld, Bert Groen, Marjan Brand, Gemma Groot, Nel Brink, Nico Konijn, Ria van der Stoop Voorste rij, zittend van links naar rechts: Ben van Langen, Siem Groenveld, Lia Borst, Hans Broersen, Piet Entius, Marian van Baar. Groenveld, Lia Borst, Hans Broersen, Piet Entius, Marian van Baar.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2011 | | pagina 29