groeien tot een woonpark in de oude Broekerhorntuin, vlak achter het woon huis van Dick en Hilda. Beloofd is dat de contouren van het oude druipland wordt teruggebracht en wordt geaccentueerd door de beplanting van de Lusthof en de bebouwing van de haven. De toekomstige haven van de Broekhorn gaat De Vlaarding heten, de naam van het vroegere druipland. 'Lusthof De familie De Geus is er nu voor klaar. Het grootste deel van de tuin wacht om te worden gerooid. Om ruimte te geven aan de plannen van de gemeente Heerhugowaard en Bouwfonds MAB. Deze projectontwikkelaar heeft de meeste grond in de polder in handen. Diverse type huizen en woonmilieus zijn er ge dacht. 'Lusthof moet uit- Inklinking Voor de inpoldering van de Heerhugowaard was De Vlaarding een schiereiland dat behoorde tot Langedijk. De inpolderaars groeven de ringvaart dwars door dit schiereiland, waardoor een groot deel binnen de Heerhugowaard kwam te liggen. Het lag hoger dan de nieuwe polder. Door inklinking is daar nu niet veel meer van te zien. Dick en Hilda blijven wonen op de plek die hen zo vertrouwd is. En die voor hen zoveel historie heeft. actief in de motorsport. Techniek en rij dend materieel blijven hem boeien. Pluktijd Het was hard werken in het fruit. Snoeien, spuiten, plukken, verwerken, de appels en peren vergden altijd veel aandacht. De pluktijd was druk, maar gezellig. „Dan hadden we heel wat mensen in de tuin." Met de onstuitbare bouwdrift van Heerhugowaard was de keuze voor de polder Broekhorn als nieuwe woonwijk niet verrassend. In 2006 werd er de Wet Voorkeursrecht Gemeenten van toepassing ver klaard. Deze verstrekkende maatre gel maakte aan alle onzekerheid over de toekomst een einde. Appels sorteren. Met de machine die Reijer de Geus had ontwikkeld. Vim: Nel van den Berg, Joop Kroone, Haye Andringa, Gerrit Glas, Reijer de Geus en Jannie de Geus-de Boer. Een zichtbare stap naar de uitvoering van het plan om de polder Broekhorn te verande ren in een nieuwe wijk, compleet met kantoren en jachthaven. foto Ed Dekker) Ballast Nedatn Dick en Hilda de Geus-Vader. Zij blijven wonen op Broekhorn. •De foto's komen uit familiebezit, tenzij anders aangegeven. •Dit artikel is hoofdzakelijk gebaseerd op gesprekken met Dick en Hilda de Geus. Het is geschreven in september 2010. •Piet de Geus verstrekte enige genealogische informatie. •Dank ook aan Cees Modder te Aartswoud voor zijn me dewerking. •Voorts zijn geraadpleegd de boeken 'De Heerhugowaard' van J.J. Schilstra en 'Noemenswaard' van Henk Komen, alsmede de website van de gemeente Heerhugowaard en het archief van het Noordhollands Dagblad.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2010 | | pagina 46