zelf het fruit voor de klok brengen." In de jaren zestig heeft De Geus de oude rassen, zoals de Claps Favoriet, Beurré Hardy en Bonne Louise, vervangen door Elstar, Jonagold, Delcorf, Doyenné du Cornice en Conference. „Dat deden we volgens een fruittelersspreekwoord dat ja ren gold: appels om rijk te worden, peren om rijk te blijven", lacht Dick. Kelder Bij de bouw van het huis was onder het woongedeelte een grote kelder aangelegd. Deze ruimte, van negen bij negen meter, was een prima bewaarplaats. De kelder be wijst nog steeds goede diensten. Dick heeft er nu zijn biljart staan. Via lorries werd het geplukte fruit uit de tuin gehaald. De rails liepen door tot in de kelder. Het huwelijk van Piet de Geus en Neeltje Kostelijk (eveneens in Zuid-Scharwoude geboren) werd gezegend met drie kinde ren: Cees (geb,1913) Teunis (1916), en Reijer (1918) Eierhandel Cees en Reijer kwamen bij vader Piet in het bedrijf. Broer Teunis legde zich toe op de eierhandel. Hij sorteerde de eieren in het vroegere wagenhuis, dat vader Piet had laten zetten bij de bouw van het woonhuis. Teunis verkocht zijn eieren aan melkboe ren, bakkers en hotels. Reijer is altijd vrijgezel gebleven, Cees Plukken. Cees de Geus (1913-1985) hoog op de ladder. De boomgaard bestond vroeger volledig uit hoogstamfruitbomen. Teunis de Geus (1916 1993), zoon van Pieter de Geus, is in de A- Ford op weg naar de veiling. Aan de voorzij de van de auto verduis teringslampen.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2010 | | pagina 44