REACTIES VAN LEZERS de diagonaalsjorring en de steigersjorring uitgeprobeerd. Als de 3 paaltjes wijdbeens stonden, kon er met een ketting een kook pot aan gehangen worden, die keurig op zijn plaats bleef boven het vuur. Als een verkenner zijn taak prima had gedaan, mocht hij weer een aftekening halen van de leid(st)er. De keuken, de tenten, het hele kamp moest door de jongens worden opgezet. Op kamp gaan, speurtochten, spel en sport, en samen koken stimuleerden de teamgeest en was leerzaam voor het latere leven. De vroegere survival-tochten zijn tegen woordig overgegaan in abseilen, GPS-en en internetten. De grootste jeugdorganisatie ter wereld (scouting) met 87.000 leden, waarvan nu ongeveer 80 in ons dorp, is met haar tijd meegegaan. Zij biedt de jongeren nog steeds ontwik keling en ontspanning. Heerhugowaard heeft nog steeds een bloeiend verenigingsleven wat van grote waarde is voor de gemeenschapszin en waar gelukkig geen onderscheid meer wordt gemaakt op grond van geloofs overtuiging. Dit speelt geen rol meer. Niet Rentenck maar Renckens...? Op het artikel over Dirk Rentenck in de laatste Overhaal zijn enkele reacties gekomen waaronder die van mevrouw Engeline Mol-Tromp. Volgens haar herinnering en informa ties was zijn naam niet Rentenck maar Renckens Dat de naam Rentenck onjuist is kan wel kloppen want volgens de Familienamenbank van het Meertensinstituut kwam en komt die naam in Nederland niet voor (noot redactie) Ook Engeline Mol heeft goede herinneringen aan "Ome Dirk" die in de oorlog was onder gedoken in Heerhugowaard en daar na die tijd nog regelmatig kwam. Een man, met zijn onafscheidelijke pijp, die in haar herinnering netjes praatte en prachtige verhalen kon ver tellen aan de kinderen en ze ook op andere manieren bezig hield. Zo verstopte hij met Pasen gekleurde eieren en gevlamde stuiters in het gras en de grotere kinderen kregen bij zondere postzegels van hem en begonnen soms een postzegelverzameling. Engeline Mol heeft, als velen, dankbare herinneringen aan Dirk Renckens. Hij was in alle opzichten een heer uit Den Haag Op de foto in de rubriek Wie, Wat, Waar... in de Overhaal van 2009 kwam een reactie van de heer René Balvers De foto is genomen op de Jan Glijnisweg tegen de Oostdijk aan. In de boerderij rechts is nu hoveniersbdrijf T. Balvers gevestigd. Links was het huisje van Appelman. De reden van de optocht is niet bekend

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2010 | | pagina 41