ter opgevolgd door zijn zoon, terwijl de heer F. H. van der Linden, de voorzitter, de dirigeerstok ook wel eens hanteerde, als het b.v. ging om een serenade bij een gouden huwelijksfeest of een bijzondere verjaardag. De uitvoering van zo'n seren ade werd wel eens "gekocht" op een ker- keveiling. Ook bij jubilea, priesterfeesten en andere feestelijkheden klonken toen vrolijke klanken in het dorp. Kortom voor elk wat wils. Ook de jeugd, die zich toen nog niet bezig hield met internetten en gamen, kon zich aansluiten bij een vereniging. Vooral de Padvinderij, nu Scouting, was heel populair. De jeugdverenigingen De katholieke jongeren konden lid worden van het georgani seerd jeugdwerk zoals de Kruisvaart, de kabouters en gid sen, de welpen en de verken ners. De 80-jarigen en nog ouder in ons dorp zullen zich nog wel de Kruisvaartvereni-ging kunnen herinneren uit 1935. Het was een organi satie voor de iets oudere jeugd. De groep was herkenbaar aan een uniform, bestaan de uit een groen overhemd, een donkere broek en een cap op het hoofd. Verder was de groep uitgerust met vlaggen, o.a. de kruisvaartvlag. Voor de leiding ge bruikte men de middeleeuwse benamin gen, zoals "baljuw" voor de hoofdleider, "heraut" voor zijn assistenten en "schild knaap" voor de jongens die als eerstver antwoordelijken voor de groep waren aan gewezen. De groep had ook een geestelijk leider of adviseur, want naast ontspanning werd ook een ideaal nagestreefd van geestelijke vorming. De afdeling (cohort) St. Dionysius stond onder geestelijke leiding van kapelaan N. Tromp. Leiders waren o.a. Jan Konijn en Jan Laan. De bijeenkomsten vonden plaats in het "clubhuis" (het Patronaat). Kabouters en gidsen Kleine meisjes konden kabouter worden. Ze kwamen iedere week bij elkaar onder leiding van hun leidster, de oehoe. Ze de den leuke spelletjes en gingen eens per jaar op kamp, naar b.v. een kampeerboer derij Er gingen voldoende leidsters mee, zodat de kinderen onbezorgd konden le ven en spelen. Het kabouterkamp was dus tegelijk een vakantiekamp. Verder waren er nog de accordeonvereni ging, de gymvereniging, de visclub, de volksdansclub, de paardensportvereniging, biljartclub, tafeltennisclub, badminton club, damclub, schaakclub, enz. enz. Toneelvereniging "De Hnygenoten met v.l.n.r. Jan Tromp Pzn, Janus Swinkels Janz., Gert Tesselaar, Piet Idema, Jan van Stralen, Tiny Buur-Schouten, Corrie Bot en Piet Tromp Kzn Voorgrond: Corrie Pronk-Schouten en Theo Tamis "Hou en Trouw "geeft op 12 juli 1966 een ver- jaardags-serenade voor mevr. Tamis aan de Hondenweg

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2010 | | pagina 38