woond en verbleef daarna nog 10 jaar in Hugo Oord. Zij overleed in 1998, 90 jaar oud. Broer Cor en zijn vrouw Afra gingen door met het bedrijf onder de naam Zut Verspreidingen. Achter het huis aan de Van Veenweg was inmiddels kantoorruimte bijgebouwd om de werkzaamheden goed te kunnen uit voeren. Door de enorme groei van de Heerhugowaard in die jaren nam de ver spreiding van reclamefolders geweldig toe. Daarnaast werd ook de Alkmaarse Courant nog dagelijks bezorgd en weke lijks de tijdschriften, die werden afgeno men van uitgeverij Spaamestad. Ook het familiedrukwerk zoals geboorte huwelijks- en overlijdensadvertenties ble ven ze verzorgen. De folders komen meestal apart aan en worden dan bij el kaar gestopt, het zogenaamde insteken, en daarna in kleine wijken bij bezorgers ge bracht, meestal scholieren, die ze dan weer rondbrengen. In de jaren negentig werd gestopt met de bezorging van de Alkmaarse Courant, om dat de enorme dagelijkse bezorging niet meer viel te combineren met het versprei dingsbureau. In 2004 werd door Media Expresse v/h Spaamestad) besloten om de tijdschriften voortaan via de post te laten bezorgen. Ook daar kwam dus een eind aan en Cor en Afra konden daar wel mee leven, ze waren immers ook al tegen de 60. Hun volledige aandacht kwam nu te liggen bij de wekelijkse verspreiding van het recla memateriaal van bedrijven en daarnaast incidentele opdrachten zoals bezorging van stembiljetten van de Gemeente of openingsfolders. Zij zijn inmiddels verhuisd naar een ap partement aan de Jade dicht bij het win kelcentrum. Zoals al eerder vermeld hebben zoon Joost en zijn vrouw Jessica het huis ge kocht en wonen daar nu met hun kinde ren. Ook hebben zij het verspreidingsbu reau overgenomen en gaat de derde gene ratie Zut door met het traditionele, inmid dels 90 jarig, familiebedrijf, wel iets an ders dan bij zijn Opa en Oma maar toch blijft het bij de oorspronkelijke roots. TOEN BAKKERIJ, NU JUWELIERSZAAK Heerhugowaard omstreeks 1932 Links het pand midden weg 192 (toen nog Middelwegwaarin in het linker gedeelte bak kerij Dekkers was ge vestigd, nu juwelier Sjaak Knijn. Op de weg bakker Dekkers. Links over de brug was de in gang naar de Kabel, nu Beukenlaan

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2010 | | pagina 21