Heerhugowaard, en het Langedijker Weekblad bij zakenmensen in Alkmaar. Ze hadden daar een vaste klantenkring voor waar ze elke week kwamen en wat vaak goede kennissen werden. Vrijdags was altijd een vaste kantoordag aan de Van Veenweg. Dan werden de werkzaamheden van de afgelopen week doorgenomen en een planning gemaakt voor de volgende week. In 1964 maakte een ernstig autoongeluk in oktober in Wognum, door de schuld van een dronken chauffeur, een einde aan het reclamebureau. Vader verkeerde ten gevolge van dit on geval maandenlang in levensgevaar, eerst in het ziekenhuis in Alkmaar en later vele maanden in de Ursulakliniek in Wassenaar. In mei 1965 mocht hij naar huis om daar verder te revalideren, maar het beste was er toen duidelijk vanaf, hij is nooit meer de oude geworden De tijdschriften en kranten werden ook nog steeds bezorgd maar in minder dor pen dan in het begin, mede door de uit breiding van de Heerhugowaard. Dorus Rood was inmiddels bij Hoogovens gaan werken, Jan ging naar het ziekenfonds en Anton ging bij de post in dienst. Broer Cor had er wel zin in om in het be drijf te werken en deed de tijdschriften, kranten en de verspreiding van de folders samen met zwager Cees Kok uit Nibbixwoud. Na het ongeluk van mijn vader namen zij het bedrijf in 1965 over. Cees is gestopt in 1992 en is kort daarna overleden. Cor trouwde in 1968 met Afra Sentveld uit Egmond en zij kwamen ook in het ou derlijk huis wonen. Kort ema verhuisden onze ouders naar hun oude woning aan de Middenweg 254. Zij hebben daar nog mooie jaren beleefd tot in 1980 vader, oud 76 jaar, overleed na een ziekbed van een halfjaar. Gelukkig hadden ze in redelijke gezond heid hun 50-jarig huwelijksfeest op 16 april 1979 nog groots gevierd met hun 10 kinderen, schoonzoons en -dochters en hun 35 kleinkinderen waar ze heel trots op waren. Moeder heeft nog tot 1988 zelfstandig ge- K. Otto en Piet Zul bij de Hillman Piet Zut met tassen vol kranten

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2010 | | pagina 20