HET OUDE RAADHUISJE AAN DE MIDDENWEG In het begin van de jaren '60 kwam de groei van Heerhugowaard in een stroom versnelling. De winkelstand in het (oude) centrum vroeg om verbetering en vernieuwing, om aan de behoefte van een groter aantal inwoners te kunnen voldoen. Op een ge geven moment bestonden er bij de Gemeente zelfs plannen om de hele west kant van het oude centrum te slopen en een geheel nieuwe winkelbebouwing te ontwikkelen. Met de bouw van het win kelcentrum Centrumwaard werd deze ge dachte naar de achtergrond verschoven. Een ander project, dat zich rond deze pe riode speelde, was de renovatie van de Middenweg. De Middenweg was, en is nog steeds, één van de belangrijkste verkeersaders van Heerhugowaard. In dit plan was er voor het oude Raadhuis geen plaats meer. Functioneel was het al enkele jaren niet meer, nadat er op het Raadhuisplein een nieuw gemeentehuis (nu een supermarkt was gebouwd. Aan onderhoud was aan het gebouw de laatste jaren weinig zorg besteed, wat in die periode vrij logisch leek. Toen dan ook in een najaarsstorm het, midden op het dak geplaatste, toren tje er af waaide, was dat feitelijk het be gin het einde van het karakteristieke ge bouw. De sloop vond plaats in 1966. Dat leek toen heel logisch maar vandaag de dag hoor je terecht roepen, dat het slopen doodzonde is geweest. Maar we weten het, achteraf is een oordeel gemakkelijk te geven. Terug naar het oude Raadhuis. Het om streeks 1890 gebouwde oude gemeente huisje bood na de oorlog voldoende ruimte voor het ambtelijk apparaat. Dat apparaat was in die tijd nog niet zo heel omvangrijk. Toen in 1948 Tom Koeken, als jonge ambtenaar, in dienst van de Gemeente trad, bedroeg het aantal inwo ners ongeveer 6000. Tom kwam uit Purmerend en in die tijd had dat stadje eveneens 6000 inwoners. Het ambtena- Tekst: Jan Swart Middemveg met Raadhuis. Omstreeks 1930 Dit raadhuis stond te genover waar nu res taurant de Kolonist is. Het werd gebouwd in 1915 en afgebroken in 1966. In het eerste huisje links heeft o.a. de be kende verloskundige zuster Levinson ge woond. Daarnaast het doktershuis in de tijd van deze foto bewoond door dr. Spielings. Beide huizen staan er nog. GUGKTl-'N UIT HUGÜWAAIG)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 5