Vloeibaar Fruit weest zei hij: "Nee hoor, helemaal niet. Het is allemaal goed gekomen". Wanneer en waar is hij overleden, hoe oud was hij toen? Dirk Rentenck is in maart 1973 overle den op 72 jarige leeftijd. Hij was op dat moment in Heerhugowaard op weg naar ons. Op de Beukenlaan kreeg hij een hartaanval waaraan hij is overleden. Ome Dirk was een slanke man in pak. Regelmatig gezicht, middel grijszwarte haren in kleine slagen, dus in gere gisseerde krullen. Een keurige heer met een aristocratische uitstraling die kwam op de fiets. Als hij in aantocht was, werden we voor de fotosessie geprepareerd. Haren gekamd,strik geplooid (omwijd getrokken, dan ging het strikje weer bol staan). Ook vaders netjes gekleed, moeders en tantes een beetje opgemaakt. Dit was meestal geen probleem want hij kwam over het algemeen op zondag. Hij was altijd aardig. Voor iedereen. Hij kwam en ging, vrolijk maar toch serieus. Kijkend naar de foto's van Dirk Rentenck komen de herinneringen aan deze man terug. De foto's die hij gemaakt heeft laten een mooi tijdsbeeld zien, daarnaast zijn ze sfeervol, goed van compositie en van licht. Prachtige foto's. Dirk Rentenck, een amateurfotograaf? Nee, Dirk Rentenck, fotograaf. Hij heeft zichzelf met behulp van een zelfontspanner regelmatig op de foto gezet. Met de pijp in zijn mond, op de prachtigste plekjes. Van deze foto's heeft hij kaarten gemaakt en elk jaar stuurde hij zo'n foto op naar de familie Groot, op de verjaardag van mevrouw Groot. De tekst op de achterkant van de foto luidde steevast: Hartelijk gegroet, Dirk

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 53