50. der en moeder gingen verhuizen naar de gemeentewoning in de Noord. Daarom kwam ome Dirk toen bij de gezinnen in Heerhugowaard Noord. Toen de familie Beekman na verloop van tijd ging ver huizen naar Heiloo, kwam ome Dirk ge woon bij mijn ouders op Middenweg 503 logeren. Later zijn zij ook nog verhuisd naar Middenweg 520, ook daar is ome Dirk nog vaak geweest. Hoe oud was ome Dirk? Toen hij bij ons aan de Veenhuizerweg kwam was hij ruim 20 jaar ouder dan ik. Hij was van dezelfde generatie als mijn vader en moeder. Wat weet u over het gezin Rentenck? De familie Rentenck woon de in Den Haag, Hoog Buurlostraat 96. Hij woonde daar in het ouderlijk huis met zijn vader en drie zus sen. Hij had ook twee broers, Bernhard, die ge trouwd was en een broer die geestelijke was. Eén zus was schooljuffrouw, de an der was apothekersassistente en de derde zus werkte thuis in het huishouden. Allen vrijgezel, behal ve broer Bernhard dus. Hij had echter geen kinderen. Het was een keurige familie, waar ik vlak voor ons trouwen in 1948 nog een week gelogeerd heb met mijn toekomsti ge man Dorus. De relatie die uw ouders hadden met Dirk Rentenck, kunt u daar iets over vertellen? Mijn ouders waren goed bevriend met Dirk. Hij was voor ons kinderen altijd heel gezellig, iedereen was gek op hem. Mijn vader en moeder gingen ook elk jaar naar Den Haag op bezoek. Als kind herinner ik me ome Dirk van de Middenweg. Hoe komt dat, jullie woonden toch aan de Veenhuizerweg? Meneer Beekman en zijn vrouw lieten een huis bouwen aan de Middenweg in de Noord het huis waar de gezusters van Langen gewoond hebben). Mijn va- Tijdens de oorlog was ome Dirk dus on geveer 40 jaar. Moest hij niet voor de Duitsers werken? Ja, maar hij is gaan onderduiken. Hij heeft die hele periode in Heerhugowaard doorgebracht. Zonder fototoestel, want hij heeft toen niet gefotografeerd. Hij was toen ook vaak bij ons. Hij sliep dan in mijn bed. Mijn broer en ik moesten in de onderkooi. Dat vonden wij niet erg. Ome Dirk was een ontzettend lieve man, hij deed allemaal klusjes voor mijn ou ders. Mijn vader werkte gewoon, van honger hadden wij niet zoveel last. Dorus heeft in de oorlog twee jaar in Hamburg gewerkt. In die periode nam ome Dirk me mee naar de kerk, armpie door, en dan zei hij:"Nu Dorus er niet is, zorg ik wel een beetje voor je. Ik ben zijn plaatsvervanger". Op de vraag aan Dorus of hij daar niet bang voor was ge- Rechts: Dorus Rood en Annie Rood-Groot met hun oudste kinderen. Rina en Annie Groot, Gerda Moras en Gemma Groot 1958

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 52