WIE KOMT ONS HELPEN...? Voorwoord De Overhaal nummer vijf alweer. Ja mensen, de tijd gaat z'n gang en voor we het goed be seften moesten we alweer aan het werk om ook deze uitgave te verzorgen. Dit blad op een goeie manier vol te krijgen is een leuke, maar geen gemakkelijke opgave. Immers het gaat er om juist interessante din gen uit het verleden van onze gemeente op een aardige manier te beschrijven en, liefst met foto's, te verlevendigen. En de kunst is het nu om die gegevens, zowel het een als het ander, in handen te krijgen. Vandaar ook dat ik bij deze, namens ons be stuur en redactiecommissie, u als lid en lezer vraag, hier waar mogelijk, aan mee te werken. Wanneer u over leuke herinneringen en foto's beschikt, dan horen wij dat heel graag van u. Immers een blad als dit kan dan pas tot zijn recht komen als veel mensen er aan meewer ken. Heeft u dingen en verhalen die hiervoor geschikt zijn maar u voelt zichzelf geen schrijver: geen nood. Neem contact met ons op en wij zullen zorgen dat u benaderd wordt en uw artikel, mits voor ons blad geschikt, ge plaatst gaat worden. Daarnaast hebben wij ook een tekort aan an dere medewerkers. Zoals bij veel historische verenigingen willen wij graag diverse werk groepen in het leven roepen die zich b.v. kunnen gaan bezighouden met het opzetten van een beeldbankhet maken en/of onder houden van een website en, heel belangrijk, het doen van onderzoek in de regionale ar chieven. Ziet u kans op enigerlei wijze hieraan mee te werken, meldt u dan want we willen graag de club wat uitbreiden. Denk niet te gauw "dit is niks voor mij", want we hebben geleerd dat vrijwel iedereen op de een of andere wijze een bijdrage kan leveren. Bovendien kan het bezig zijn met de geschiedenis van je leefomgeving een prettige tijdbesteding en hobby zijn. Deze keer hebben we weer diverse onderwer pen, w.o. een artikel over de alom bekende Oterleker brandweerstaf, een verhaal over de Indië-gangers van na de laatste wereldoorlog en meer gebeurtenissen uit Heerhugowaard en omgeving. Wij wensen u daarom weer veel leesplezier en als u dat ondervindt, maak dan ook anderen en thousiast voor ons prachtige jaarboek "de Overhaal" Siem de Haan, voorzitter Stichting Historisch Heerhugowaard Overhaal met molen. Prent 18e eeuw

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 4