44 voor mij zorgen." Vier maanden na vaders dood reisde Aggie voor de tweede keer naar Lourdes. Eén keer was een kleindochter mee, Lieneke. Een bijzondere ervaring. „Ik heb voor haar betaald hoor", haast Aggie zich te zeggen. Er gaat vrijwel geen dag voorbij of Aggie ziet een van haar kinderen. „De kinderen komen heel veel. Ook de kleinkinderen, ik heb er negentien. En één achterkleinkind, Kas, kleinzoon van Carla. Ik noem het hier wel Huize Kinderenvreugd. En altijd een beetje jennen. De humor heb ik ge leerd van mijn man." Hugo Boys „Jennen, ik loop het zelf ook op. Vaak kijk ik bij Hugo Boys, kleinkinderen voet ballen daar. Kenny staat bij het eerste op doel. Dan loop ik langs met mijn rollator, zeggen ze langs de kant: 'Die keeper kan er niks van'. Dan reageer ik: 'Och man, ga dan zelf op doel'." Al jaren is zij vaak op het voetbalveld te vinden. Het team dat haar zoon Henk bege leidde, kreeg altijd een snoepje van Aggie. De jongens van de tegenpartij vergat zij niet. „Ook zij kregen altijd." Emotioneel was het bezoek van de spelers van het eerste toen Jaap thuis lag opge baard. „Direct na de wedstrijd stonden zij voor de deur, nog met hun voetbalshirt aan. Heel mooi vond ik hun meeleven." foto's: Alle foto's zijn familiebezit, tenzij anders vermeld. Lourdes betekent veel voor Aggie. Dit jaar (2009) maakte zij haar zesde reis. In 2006 was zij in Lourdes met veel Heerhugowaarders. Aggie zit vooraan, derde van links. De Lourdes gangers zijn: vlnr. voorste rij Jan Verkroost (assis tent-hotelleider), Lia van der Lee-Sijs, Aggie Beers- Betgmans, Jan Meiten, Tiny Dekker-de Boer, Truus Tromp- Mooij, Annet Bakker-Feld, Afra Feld-Mosch, Henny de Groot- Feld, Eef Kouw en Leny Borst- Bakker. Tweede rij: Ans Komen- Overtoom, Ulke Wiersma, Wim Oudeman, Tiny Oudeman- Beers, Ed Dekker, Lies Oudeman-Wagenaar, Annie Tromp-de Boer, Maria Bergen- Bos, Tonia van Stralen-Bijvoet, Truus Weel-Steltenpool, Ellen Boonstra-Mol, Janny Kouw- Bakker, Harty Overtoom, Aad Borst, Ted van Schagen, Ina van Schagen (hotelleidster). Derde rij: Kees Oudeman, Els de Vries-van Haaster, Cilia Ruiter, Marja van Langen, Jan Dekker en Afra Brakenboer-van Schagen. Vierde rij: Rene de Vries, Nel Overtoom-Komen, Theo Vonk, Bert Groot, pastor Nico Beers, Gerrie Groot, Kees Smit en Greet Schipper-Bakker.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 46