43. Heerhugowaard, Carla en Jan Aker in Wervershoof en John en Liesbeth Wijnker in Heerhugowaard. Overgave Lourdes betekent veel voor Aggie. Zes keer nu was zij in het Franse bedevaarts oord. „Ik krijg er veel berusting door. Alles aanvaarden zoals het is. Je overge ven. Ook ben ik in Lourdes uit dankbaar heid. Dankbaar dat de kinderen zo goed Hard gewerkt Op 86-jarige leeftijd stierf Jaap, op 10 april 2003. „Hij kreeg het benauwd, lon gen en hart. Twee weken voor zijn dood won hij nog met biljarten. 'Ik heb nog nooit zo best gespeeld', zei hij. Het af scheid was mooi, het was goed zo." „Vader heeft altijd hard gewerkt. Hij werkte extra, zodat ik naar Lourdes kon, dertig jaar geleden. Toen hij naar de Hoogovens was gegaan, deed hij er altijd veel bij. Om wat extra's te verdienen. Los werkman in de Wieringermeer, aardappe len rooien, hij pakte alles aan. Ook huurde hij een hoekje land voor zijn eigen iris sen." „Het was zijn grote wens om zijn broers Theo en Paul in Nieuw-Zeeland op te zoe ken. En zijn broer Nic in Canada, kij ken hoe zij daar le ven. Dat is ook ge beurd. Naar Nieuw- Zeeland was ik ook mee." Als enige over Al zes jaar weduwe. Van het gezin Bergmans is Aggie als enige over. Van de vijftien 'Beersies' leven er nog vijf: Gina (woont in Heemskerk), Paul, Theo (beiden Nieuw- Zeeland), broeder Patrick Simon (Oosterbeek) en Cor (Hoogkarspel). Ook haar grootste vriendin is overleden, Jannie Blaauw. De 87 jaar heeft zij net niet ge haald. Aggie blijft alleen over. „Ik leef voor mijn kinderen, 's Avonds bid ik altijd dat ik de volgende dag weer mag opstaan. Graag wil ik nog een paar jaartjes oma zijn voor mijn kleinkinderen. En voor mijn achterkleinkind." Alle zes kinderen wonen in de buurt. Henk en zijn vrouw Geiy Mak in Heerhugowaard, Afra met haar man Martin Bouthoorn in Noord-Scharwoude, Ans en Theo Vonk ook in Noord- Scharwoude, Jos en Lida Wever in Jaap met Marton, dochter van oudste zoon Henk. Aggie (rechts) als te levisiester. Zij was in 1989 een van ruim 25 figuranten uit De Noord voor de serie De Brug. De KRO waakte opnawen in het voormalige café Wolfswinkel aan de Laanderweg. Ook Jaap had zijn aan deel Kleinzoon Chris bij opa en oma Beers. Feest op 25 januari 1996 ter ere van htm 45-jarig huwelijk.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 45