soms ook niet. Dan hingen we ook wel stiekem achter aan de wagen dan kon je met je benen op de achteras van de wa gen komen en zo hing je dan tot de vei ling in Broek aan de kar. Na een rondje op de veiling gelopen te hebben zocht je weer een andere trekker of paardenkar uit om mee terug te rijden. Ja, zo deden we wel eens ondeugende of gevaarlijke dingen. Belletje trek of expres voor het huis van iemand ballen die daar een hekel aan had. Bijvoorbeeld bij Piet en Aafie Kroone. Die man pakte dan de bal die in de tuin gekomen was en sneed hem dan soms lek. Het gebeurde wel eens dat wij vervelend geweest waren, dan moesten we direct na het eten naar bed. Nou daar waren wij niet blij mee dat kun je begrijpen. Zaten we voor het raam van de slaapkamer te kijken naar al die buurkinderen die nog lekker buiten aan het spelen waren. Meestal hadden we nog helemaal geen slaap, dan gingen we tweestemmig zin gen of we maakten van de hor en dekens een tent. Hadden we evengoed lol. Tot er van beneden geroepen werd; "En nou sla pen gaan potverdorie". Dan was het over met de pret en gingen we eindelijk sla pen. Nieuwe riolering Beginjaren '60 werd er nieuwe riolering aangelegd. Dat was voor de kinderen van de Stationsweg weer een mooie tijd, want zo konden we lekker over de rioolbuizen springen of er door kruipen. Ook met het verstoppertje spelen werd er gebruik van de buizen gemaakt. Nadat de riolering klaar was kregen we een mooi voetpad waar we fijn op konden rolschaatsen. Als het slecht weer was konden we dit ook bij Kout in de schuur doen. Jan mocht soms in de vakantie melkboer Fokkes helpen met venten. Die reed toen nog met een klein driewieler vrachtwa gentje, een Tempo. Dan mocht hij de be stellingen naar de klanten brengen. Zo kwam het dat hij ook met de leverancier van de melkfabriek Melco uit Heiloo op woensdagmiddag mee mocht met de Commer vrachtwagen. Een deel van Westfriesland door om bij de melkboeren o.a. flessenmelk, yoghurt, vla, gort en karnemelk te brengen. Een prachtig tochtje voor een jochie van een jaar of tien. Aan het eind van de middag reed Hein Schoonhoven, zo heette die chauffeur, weer terug naar de fabriek in Heiloo. Daar stapte Hein op de DKW brommer en Jan achterop, zo bracht hij Jan weer terug naar huis. Hein kwam zelf uit Brabant maar was bij de familie Beers aan de Rustenburgerweg in de kost. Die ritten met de Commer blijven hem altijd bij, niet wetend dat hij later zelf ook een Commer zou bezitten n.l. die van Komen de brandstoffenhandel van de Oostdijk. Foto rechts: Kent n ze nog? de drie- wielige Tempo bestel- aatootjes Schaatsen op de nieuw gegraven grachten in de nieuwbouw ten noorden van de Stationsweg waar in de jaren '60 de eerste Hoogoven woningen werden ge bouwd. In de zomer werd er ook gezwom men

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 34