Bewoners (1960 -1979) Bewoners 1960 -1970 aan de Noordkant aan de zuidkant Wokke Glas De Krijger Meester Kerkwer Duinker Pronk Raatjes Bakker Polanen Wijnker Clerk Wokke Ter Velde Wester Van de Hurk Konijn De Boer De Boer De Boorder Kloosterboer Knip/Van Leien Leien Visser Luken Evers Couperus Kroone Groot Bakker Elsinga Stet Vreker Kout Tessel Stammes De Haas v.d. Sluis Visser Wester Steur Bosman Hoekema Gaalis De Boorder Wijdenes Luchtig/Krul Fokkes Riemersma Pols De middenstand in de buurt Glas, meubelstoffeerder en meubelverkoop. Vivo kruidenier, Jan Duinker. Beginnend hobbyhuis, Piet Bakker. Fysiotherapeut, Konijn. Piet Bakker, brandstoffenboer. Centra kruidenier Bakker, later Bosma Maarten Visser, Radio/ TV/ Witgoed. Bij Jan Stammes kon je terecht voor geitjes of konijntjes. Bakker Riemersma. Slager Weidenes. Melkboer Fokkes. Pols Manufacturen. En bij Henk Koek kon je terecht voor gebruikt hout. De boodschappen deden wij bij Jan Duinker. Daar kon je altijd terecht ook na sluitingstijd. Dan ging je gewoon achter om en werd je evengoed geholpen. Op zondag kregen we altijd 10 cent zon- dagsgeld en dan kon je bij Duinker achter snoep uitzoeken voor je centjes. Die mensen zullen het wel druk gehad heb ben in die tijd. Jan Duinker had oude motorfietsen. Boven op zijn schuurzolder lagen alle maal onderdelen. Soms, zondagsocht ends, startte hij een van zijn motoren, wij stonden dan te kijken als hij met zijn vrouw achterop weg reed. Spelletjes en kattenkwaad Bij de familie Visser was het zondags morgens altijd gezellig. We mochten daar sjoelen of andere spelletjes doen en dan draaide ze de LP van de Fouryo's op de pick-up. Twee nichten van buurvrouw Visser zongen erbij. Zomerdag was het vaak heel gezellig in ons buurtje. Dan stonden allerlei buren bij elkaar te praten en de kinderen waren dan samen buiten aan het spelen. Op een keer reden er drie dronken mannen met een Agria tweewielige trekker met aan hangwagen tegen een lantarenpaal aan, die brak en viel om. De mannen hadden barre schik. Iedere avond reed een wagen met melk bussen door de Stationsweg die bij ver schillende boeren bussen ophaalde en bracht. Dan verschuilden wij ons achter een heg tot hij na het lossen weer weg reed. Dan renden wij er achteraan en hin gen achter aan de wagen tot de volgende boer. Vlak voor hij stil stond sprongen wij er af en kropen weer weg. Aan het eind keerde de vrachtwagen op de Westerweg en reed terug naar de Mid denweg. Daar sprongen we er weer af. Ook gingen er veel trekkers en paard en wagens door de straat, op weg naar de veiling in Broek op Langedijk. We vroe gen dan (op woensdagmiddag) of we mee mochten rijden. Soms mocht dat maar

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 33