DE STATIONSWEG 50 JAAR GELEDEN In de lente van 1957 verhuisden wij van de 4e Kil (zie de Overhaal 2006) naar de Stationsweg. We hebben daar tot 1967 gewoond. Met de dubbele paardenwagen van buur man Willem Groot ging de verhuizing prima. De eerste tijd was het wel wennen voor ons, van zo'n rustig pad naar wat voor die tijd, een drukke straat was. Hoe was het aan de Stationsweg zo'n 50 jaar geleden? Het was een kinderrijke buurt dus er was altijd wel iemand om mee te spelen. Als we na het brood eten nog even buiten mochten spelen gingen we vaak schuil hoekjes maken met de buurtkinderen. Dat waren o.a. Gerard, Kees en Willie Visser, Maarten en Arie de Haas, SjaakHans en Truus Groot, Nelly en Marry Evers, NellieVreker, Inge Kout, Ineke van Leien, Ellie Tessel en Gurie Stammes. Ook werd er door de jongens gevoetbald. Knikkeren en hinkelen deden we ook vaak en touwtje springen of bokspringen. Een plaats waar zich van alles afspeelde was het pad van Kwantes. Dat was een pad aan de Stationsweg dat liep tussen Hoekema en de Boorder in naar een paar percelen akkerland en het kassenbedrijf van meneer Kwantes, een man op leeftijd, die Chrysanten kweekte. In dat pad kon je bomen klimmen, slootje springen en takken zoeken om pijl en boog te maken. Die takken pikte je dan van Kwantes die had bamboestokken staan naast zijn Chrysanten. Voor anderen was het pad de plek waar de eerste stappen op het liefdespad wer den gezet, want met een groep opgroeien de kinderen maakte je van alles mee. En natuurlijk op woensdag en zaterdag middag tv kijken bij Maarten Visser, met zijn allen op de grond zittend. De eerste tijd dat we aan de Stationsweg woonden gingen we lopend naar school. Soms mocht je wel eens achterop de fiets bij iemand, dan was je er lekker snel. Ria ging vaak samen met haar vriendin netje Truus Groot naar de Mariaschool aan de Dreef. Op een keer op de terug weg zagen ze bij Kwantes, aan de Mid denweg een vlot in het water liggen. Daar gingen ze fijn op spelen. Ze deden buur vrouw Dirkje Couperus en buurvrouw Elzinga na, dat deden ze wel vaker. Ze gingen zo op in het spel, dat Ria onge merkt Truus een zet gaf zodat ze pardoes in het water viel. Nou ze was behoorlijk nat hoor, dus snel naar huis. Buurvrouw Groot was ontzettend kwaad op Ria maar ze had het niet expres gedaan en Truus en Ria bleven evengoed vriendinnen. Jan Lnken en Ria Pnt-Luken Op deze foto uit 1963 de schrijvers van dit ar tikel Jan en Ria Luken in hun jeugdjaren. v.l.n.r. Jan Luken, Truus Groot, Ria Luken en Guda Luken De kruidenierswinkel van Duinker. Hier is nu kapsalon Schouten gevestigd

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 32