ETC houden tot 1969 waarna Jan Kunst de snackbar op 8 december 1969 voortzette in de bakkerij van Jo Blank. Nu snack huis Hugo). Voor de goodwill werd 1000,— betaald. Op 53 jarige leeftijd werd de transport geruild voor een baan bij Kramer zuur kool in Zuid-Scharwoude. Hij werd daar koolontvanger, mede vanwege de kennis om juist in te schatten hoeveel kool er in een schuitje zat. Om hetzelfde te kunnen verdienen als bij de transport moesten er dagelijks enige overuren worden ge maakt. 's Morgens om 7 uur beginnen en 's avonds om 9 uur klaar. Toch heeft hij daar met plezier gewerkt tot aan zijn pen sioen. Later bleef hij nog wel met de ijs kar de markt bezoeken in het centrum. Dit waren soms goede middagen, waarop hij veel verdiende. Door de jaren heen werd ook thuis een bijdrage geleverd aan de inkomsten. Op herfst- en winterdagen werden er bonen uitgezocht voor zaadhandel Jacob Jong of voor de gebroeders Bakker. Dit alles gaf wel een binding binnen het gezin. In 1976 kreeg zijn vrouw tijdens een kla- verjasdrive van het KVG, een hersenbloe ding. Veertien dagen later op 63 jarige leeftijd overleed zij. Dit was wel een klap. Hij bleef over met 2 zoons die nog thuis woonden. Toen in 1977 "De Zicht" in de Noord werd gebouwd, kon hij daar een woning huren, waar hij samen met zijn zoon in trok. Een moeilijke tijd volgde. De balans tus sen zin en onzin moest weer gezocht worden. Hij bleef graag een potje biljar ten en daar was dan ook altijd dat borrel tje wat zo lekker was. Het ging niet altijd goed maar het is gelukkig wel altijd goed afgekomen. Vader kon moeilijk alleen zijn en probeerde dan ook te "daten". Dat lukte niet direct, tot hij kennis kreeg aan mevrouw Snel-van Keulen die ook in "De Zicht" woonde, de weduwe van sla ger Rein Snel uit de Noord die al heel lang alleen was. Samen hebben zij nog mooie jaren beleefd met elkaar en de bei de gezinnen. Vanaf 1988 was hij lid van de Culturele Club De Noord waarvan hij de maande lijkse clubavonden graag bezocht. Ook daar was weer de gezelligheid, waar hij zo van hield. In 1996 tijdens een feeste lijke clubavond op 12 maart werd hij plotseling niet goed en overleed in Café Bleeker. Hij is zogezegd in het harnas ge storven. Na de eerste schrik, was dit toch het mooiste wat wij, zijn kinderen, hem konden wensen. Jo van Schagen, een man die hard werkte voor zijn gezin. Een man, die zijn plezier vond in en tijdens zijn werk en hield van gezelligheid. Hij werd 86 jaar oud. Hier rooit hij de aard appelen op onze tuin naast "De Zicht". Op de achtergrond het huisje waar hij de laatste ja ren heeft gewoond

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 31