hoger maar Dores Annes was bereid om gedurende enige tijd in het verschil bij te dragen. Ik herinner mij mijn vader als een hardwerkende man die alles deed voor zijn gezin. Er werd veel bijverdiend met o.a. oberen op diverse kermissen, o.a. de Noordender kermis, de Swan, de Hengstman, de Zuid- Scharwouder ker mis, bij Niek Rijper en zo waren er meer. Ook organiseerde hij een fietsenstalling tijdens de kermis of was hij opklopper bij het kaartjesbiljarten. Mijn vader was veel aan het werk, hij was graag onder de mensen en hield van gezelligheid. Zakken naaien Zijn werk als transportarbeider bracht hem ook bij veel tuinders in de omge ving. Hij was specialist in het dichtnaaien van zakken met aardappelen van 50 kg. Samen met de diverse keurmeesters kwam hij in de hele regio. Hij kon goed biljarten. Dit kwam omdat ze ook wel eens op werk moesten wach ten en dan verbleven ze in het veilingcafé van Ger Hop, waar een biljart stond. Nu waren er ook wel keurmeesters die van biljarten hielden. Zij hielpen dan met het dichtnaaien van de aardappelzak ken, om daarna samen ergens een potje te biljarten. Mijn vader vond dat gewel dig, al zei hij wel datje de keurmeester af en toe moest laten winnen, anders de den ze het niet meer. Mijn vader zat ook tijdelijk in het afde lingsbestuur van de KAB, de Katholieke Arbeiders Bond als secretaris. Ik herin ner me dat de notulen daags voor de vol gende vergadering nog gemaakt moesten worden. Dat was niet zo'n goede eigen schap, alles zo op het laatste moment nog in orde moeten maken. Wanneer er bij de transport in het voor jaar minder te doen was, mochten som migen ander werk zoeken. Dit ging bij loting. Dan werd er werk gezocht in om liggende polders. Bijvoorbeeld bieten op stik zetten (uitdunnen) in de Groetpolder, waar wij als kinderen dan op woensdag middag en zaterdag mochten helpen. Het werk werd aangenomen voor een be paald bedrag dus dat gaf weer wat ex tra's. Daarna ging hij meestal aardappe len rooien. Dit begon in Broek zo rond eind mei en dan naar de Waard en de Wieringermeer om dan te eindigen in de Jo van Schagen zoals velen hem zich zullen herinneren. Hier, bij een jubileum van de Sint Jozef school in De Noord, werd er ook getrakteerd op ijs. Naast Jo van Schagen Tiny Oudeman-Groot van Middenweg 530A, die toen in de ouder commissie zat.

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 29