3 rol pepermunt, 1 pakje korstjes, 1 zakboekje, 1 ka lender, 1 potlood, 2 pakjes cigaretten, 1 rol chocolade, 1 rolfilm, 1 bus appelmoes, 1 bus vis en een leverpas tei Gemeenteraad Toen er in juni 1949 ge meenteraadsverkiezingen waren gehouden, werd ook daar een artikeltje over ge schreven. Hierin werd ver teld dat in de raad, die toen nog 13 leden bevatte mo menteel 27) verdeeld over de partijen K.V.P., Partij v.d. Arbeid, en A.R., drie mensen uit De Noord wa ren (her)kozen, de heren K. Oudeman, Jac. Groenland, en J. Veld man. Ook toen voetbalclub Hugo Boys, dat jaar het "Gouden Kruis" won, een provin ciale ereprijs voor clubs bij de N.H.V.B., werd daar uiteraard uitbundig verslag van gedaan. Maar ook de kermis in De Noord bleef niet onbesproken, getuige de volgende tekst. "Het dorpsfeest is dit jaar weer netjes en erg gezellig verlopen. Onze kapelaan had op de preekstoel verzocht om netjes kermis te vieren en daaraan is goed ge volg gegeven. Er is geen wanklank ver nomen en niemand was, zoals wij dat noemen 'in de olie', dus daarover kunnen wij tevreden zijn Eigen bijdragen Maar ook de jongens in Indië werden al heel gauw gevraagd om beurtelings hun bijdragen aan "de Band" te leveren. Een echte band ontstaat uiteraard dan pas wanneer je van beide kanten reacties krijgt. Hieraan werd meteen door de mannen gehoor gegeven en regelmatig versche nen er vanaf toen dan ook stukjes van on ze Indië-gangers. Een van de eersten die schreef was Cor Floris, afkomstig uit de Schapenweg die toen in Palembang gelegerd was.. Heel vervelend voor hem was dat hij daar 14 maanden in een ziekenhuis moest doorbrengen. Hij vertelde in zijn artikel dat Palembang geen stad was zoals je die Nederland hebt. Er woonden ongeveer 175.000 mensen,waaronder 4.000 Europeanen, 35.000 Chinezen en 5.000 andere Oosterlingen. Er waren diverse olieraffi naderijen en omdat het aan zee lag was er ook een drukke haven en wat verderop rubberplantages. En zo schreef ieder op zijn beurt een bij drage aan het blad waardoor wij in Heerhugowaard ook een beetje op de hoogte bleven van hoe het daar toeging. Over hun activiteiten als militair werd echter weinig of niets geschreven; het waren voornamelijk de persoonlijke din gen die werden verteld. Zoals in het verhaal van soldaat Wim Tesselaar die met zijn groepje overvallen werd door mannen van de T.N.I. maar op het nippertje wist te ontkomen. Hij ver school zich in een leegstaand oud huis dat echter na een korte tijd plotseling Niek Beers Jzn. (links) één van de Indie-gan gers uit De Noord Op de foto rechts Dirk Deken (links) met zijn maat

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 24