21. doeld voor alle inwo ners van De Noord die zich er op konden abonneren. Dat deden in 1949 ruim twee honderdtwintig ge zinnen. Zodoende werden de kosten al grotendeels betaald. Trouwerij Het blad bevatte, misschien aardig om te vermelden, ik meen in april 1947, ook eens een artikel tje over het aantal mensen dat op dat moment kerkelijk in ondertrouw was. Het ging om de vol gende paren: Trien Groenland J.d. en J.Beers (deze week gehuwd) Cornelia Borst S.d. en Cor Veldman uit 't Veld. Corrie Hoogland W.d. en G. Oudhuis uit Langedijk. Truus Groot, A.d. en Corn. Zuurbier J.Z. Indië-gangers uit De Noord Gerard en Wil Baars, (broers) Dirk Deken Wim en Piet Tesselaar (broers) Cor Floris Cees Danenberg Arie en Jan Groot (broers) Jan Oudeman Piet Groot Giel zn. Jan Bleeker Thaam Hoogland Piet en Jan Doodeman (Dirk zns.) Jan Borst Niek Beers Jzn. Piet Groot (Ant zn.) Cor Tamis Wil Danenberg Piet Borst Wz. Corrie Molenaar en Adr. Stadegaard uit Bergen Chr. Dekker C..z. en Mien Groot Johanna Veldman en Nic. Mak uit Obdam. Aan het eind werd verteld dat deze trouwlustigen ook al lemaal de beschik king gekregen had den over een huis, wat in die tijd na de oorlog nog vrij apart was. Naast het versprei den van de "Band" deed het plaatselijke thuisfrontcomité meer. Zo werd er door hen ook af en toe af en toe een "verrassingspakketje" naar de Indië-gangers verzonden. Het pakketje dat in de zomer van 1949 verzonden werd en een waarde had van tien gulden, bevatte de volgende verras singen: 1 doos sprits, 1 bus fruitdrups, 1 doos wybert, 1 zakkam, 1 pakje kauwgom, Compagnie op mars In het tweede gelid tweede van rechts Dirk Deken

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 23