19. Rond de jaren vijftig telde Heerhugowaard tal van middenstanders. Hieronder diverse win keliers, die de dagelijkse levensbehoeften verzorgden: Kruideniers: Cor Boekei, Jan Duinker, Henk Kort, Piet Krijgsman, Jan Wijnker, Willem Groot, Jan Groot, Willem Knijn en Petrus Smit Vanuit de omgeving werd het centrum verder bediend door verschillende kruideniers: Uit De Noord: fam. Groen, Jan Groenland en Jan Schilder van de Veenhuizerweg Uit De Draai: Jan de Boer en de wed. Komen Uit 't Kruis: Cor de Vries, Cor Jak en Gerrit van der Stoop Slagers: Nic. Stam en De Jong. Vanuit De Noord slagerij Snel, 't Kruis Vander Meer en Ab Schilder uit de Draai Bakkers: Kees Bets, Simon Dekkers, Jan Rood, Blank, Vlaar en Ruiten. Vanuit De Noord de Bakkers Joh. Blank en Jan Bleeker. Uit De Draai Van den Akker en vanuit 't Kruis Simon Rood en Arie Smit Melkboeren: Henk Rood, Gerrit Jonker, Hoekstra en Hein Veenboer Groenteboer: Maarten Kooi Andere middenstanders in het centrum: Timmerlieden/aannemers: Cor Kooi, Piet Bot, Leo Kamp, Cor Botman, Aris Kalf, Sam Hittema, Anton de Koning, Piet Dekker, Boekestein, Henk Beers en Langedijk (De Noord), Doodeman ('t Kruis) en Poland (De Draai) Kappers: Venema, Specker, Beemsterboer en de wed. Hittema Rijwielherstellers: Boekestein, Piet Joon, Overtoom, Jacob Jongkind BrandstoffenhandelarenKomen, Kreb en De Haan Schoenmakers: Janus Swinkels en Ab Noorden Schilders: Dirkmaat, Scholten en Breed Electriciens: Jaap Borst, Maarten Visser. Warenhuizen: Breed en Grootjes Garagebedrijven: Arie de Groot, Jan Moejes, Piet Zijp (De Noord) Juwelier: Piet Mienes Snoepwinkel: Teuntje Zut Smederijen: Gert Burger, Ab Onk, Rentenaar (Veenhuizen) en Henk Koopman Visboer: Jaap Dekker Boekhandels: Slendebroek en Gert Oudeman Textiel: Lodder, Peppelenbos en de gezus ters Van der Pal. Sigarenzaken: Kout en Bregje Meereboer

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 21