kruidenier van de Draai, of uit het Kruis en de Noord alleen zijn klanten had in de buurt, waar hij was gevestigd. Hij be zorgde ook in het centrum en waar het soms familie en vrienden betrof ook ver daar buiten. De dienstverlening ging soms erg ver. Om een klant niet te verlie zen was hij vaak bereid om een vergeten boodschap nog laat te bezorgen. Van de familie Groen uit de Noord was bekend, dat zij zonder meer 's avonds nog een kan peterolie naar een klant aan het zuideinde van de Middenweg brachten. Bakkers, melkboeren en groentenboeren hadden naast hun winkel vaak een uitbrengwijk. Groenteboer Maarten Kooi ging met zijn paardenwagen 's morgens vroeg eerst naar de veiling om daarna een vaste wijk in te gaan. Hij had een klein winkeltje aan de Middenweg bij het oude gemeen tehuis, dat beheerd werd door zijn inwo nende hulp. Die oudere hulp werd door iedereen "tante" genoemd. Van tante was bekend, dat ze zich bij het afrekenen nog al eens vergiste. Wel kwamen de vergis singen altijd in haar voordeel uit. Maar zoals gezegd, die tijd ligt al meer dan 50 jaar achter ons. De supermarkten volgden de kleine kruidenier op en als we om ons heen kijken gaan we het tijdperk binnen van de mega-stores met grote par keerterreinen en enorme rijen kassa's Hiernaast een 65-tal verdwenen mid denstanders. Het is een tijdsbeeld vrij direct na de oorlog, zeg rond 1950. Er waren voorgangers en daarna opvol gers die hier buiten beeld vallen. En natuurlijk zijn er middenstanders ver geten. Weet u ze nog? Heeft u nog foto's? Laat het weten aan de redactie van De Overhaal. Middenweg 192. Vanaf 1894 was hier bakkerij Dekkers gevestigd. De zaak werd in 1946 overgenomen door bakker Boonstra. In het linker gedeelte zit nu juwelier. Heerhugowaard Middenweg J. Borst Radio en Electra in 1948 Rechts Breeds Warenhuis, nu Beemster Electro. De feestverlichting op dak is t.g.v het 50-jaar koningsschap Wilhelmina. Foto linksonder: Oost dijk, De Draai begin jaren '50 Kruidenierszaak van Jan de Boer. Zijn zoon Arie zette de zaak in 1965 voort tot januari 1974 Daarna is het verbouwd tot woonhuis

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 2009 | | pagina 20